Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości?
Głosów: 213 (śr. 4.6)

Prawdziwe okazje na rynku wtórnym nieruchomości, w tym mieszkania oferowane znacznie poniżej wartości rynkowej, mają to do siebie, że tak szybko jak się pojawiają, tak szybko znikają.

Okazje są na rynku nieruchomości

W przypadku nieruchomości o „okazji” mówimy najczęściej wówczas, gdy mieszkanie lub dom oferowane są w cenie co najmniej o 20% niższej od wartości rynkowej.

Takie okazje co jakiś czas pojawiają się na rynku. Sprzedający oferują nieruchomości poniżej ich realnej wartości rynkowej z różnych przyczyn. Najczęściej dzieje się tak z powodu ich sytuacji życiowej (nagła choroba czy pilny wyjazd) albo poważnych kłopotów finansowych, które zmuszają do szybkiej sprzedaży mieszkania albo domu.

Jednak bywają też inne powody. Czasem jest nim na przykład skomplikowana sytuacja prawna nieruchomości. Zdarza się też tak, że właściciel oferuje mieszkanie znacznie poniżej jego wartości rynkowej, bo… nie orientuje się w cenach mieszkań w okolicy, a chce je szybko sprzedać i „mieć spokój”.

Przeczytaj: Jak znaleźć mieszkanie na flipa?

Jak znaleźć prawdziwą okazję na rynku wtórnym?

Prawdziwe okazje mają jednak to do siebie, że równie szybko jak się pojawiają, tak szybko znikają. Często zdarza się, że ogłoszenie opublikowane późnym wieczorem, jest już nieaktualne następnego dnia rano.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ na prawdziwe okazje „poluje” bardzo wiele osób. Wiele z nich jest też przygotowanych na to, żeby natychmiast po ukazaniu się takiej oferty, szybko umówić się z właścicielem, zarezerwować mieszkanie i zapłacić zadatek.

Są trzy sposoby, aby „upolować” prawdziwą okazję z rynku wtórnego:

  • pierwszym z nich jest nawiązanie kontaktu z zaprzyjaźnionym biurem nieruchomości, które poinformuje nas o tym, że na rynku pojawiło się mieszkanie w atrakcyjnej cenie;
  • drugi sposób to mozolne przeglądanie portali internetowych z ogłoszeniami nieruchomości i natychmiastowa reakcja, kiedy tylko atrakcyjne ogłoszenie pojawi się w sieci.
  • trzecim sposobem jest skorzystanie z narzędzia do monitorowania nowych ogłoszeń. Takie narzędzie jest dostępne na stronie Listaprzetargow.pl: monitorowanie ogłoszeń.

Monitoring ogłoszeń nieruchomości – co to za narzędzie?

Monitoring ogłoszeń nieruchomości - co to za narzędzie?

Monitorowanie to usługa pozwalająca na agregowanie ogłoszeń z rynku wtórnego z 15 największych portali nieruchomościowych według ustawionych przez użytkownika filtrów. Jeśli interesują nas również mieszkania z przetargów i licytacji, to możemy otrzymywać powiadomienia również o takich ofertach.

Jak to działa? Załóżmy, że szukamy kawalerki w centrum Wrocławia w cenie nie wyższej niż 200 tysięcy złotych. Jeśli ustawimy taki filtr, to system wyśle nam niezwłocznie informację o tym, gdzie i na jakim portalu taka oferta się pojawiła, zaraz po jej ukazaniu się. Oczywiście, filtry można określać bardziej precyzyjnie. Mogą dotyczyć one bardziej szczegółowo ceny za metr kwadratowy, liczby pokoi, piętra itp., a co najważniejsze – wyselekcjonowania ofert wyłącznie od osób prywatnych, jeśli chcemy uniknąć kontaktu z biurem nieruchomości.

Monitorowanie ogłoszeń to usługa, która pozwala na ogromną oszczędność cennego czasu. Dzięki niej nie trzeba mozolnie przeszukiwać poszczególnych portali w poszukiwaniu interesującego nas mieszkania. Wszystkie ogłoszenia mamy zebrane w jednym miejscu.

Ułatwia ona także znalezienie dokładnie takiej nieruchomości, jakiej szukamy. Dzięki dostępnym filtrom możemy precyzyjnie określić parametry mieszkania, które nas interesuje: jego lokalizację, metraż, liczbę pokoi oraz oczywiście maksymalną cenę, jaką będziemy w stanie za nieruchomość zapłacić.

Jednak największą zaletą otrzymywania powiadomień o nowych ogłoszeniach jest to, że pozwalają one „wyprzedzić konkurencję” i skontaktować się ze sprzedającym wcześniej niż inni potencjalni nabywcy. A to z kolei umożliwia szybkie umówienie się na oglądanie mieszkania, na które możemy wybrać się z przygotowaną wcześniej umową rezerwacyjną i pieniędzmi na zadatek. Jesteśmy pierwsi na miejscu i kupujemy mieszkanie w okazyjnej cenie!

Przeszukaj bazę 1504 okazji na zakup mieszkania na ListaPrzetargow.pl »

Zdjęcia: Unsplash.com, Pexels.com

Zostaw komentarz