Udział % - Licytacja odnosi się tylko do części nieruchomości.
Oferta przeterminowana
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Brzegu Mateusz Dobrakowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 20-02-2026r. o godz.09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Brzegu mającego siedzibę przy ul. Chrobrego 31 w sali nr 61, odbędzie się pierwsza licytacja udziału w wysokości 1/3 części nieruchomości - boksu garażowego odpowiadającego udziałowi 1/3 w nieruchomości zabudowanej budynkiem garażowym, zlokalizowanym w Mąkoszycach przy ul. Kościelnej - w centralnej strefie miejscowości Mąkoszyce, o charakterze mieszkaniowo-usługowym, przy drodze lokalnej – w sąsiedztwie zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej oraz drobnych usług. Obiekt stanowi ciąg 3 boksów w zabudowie zwartej z budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym. Budynek parterowy, murowany z cegły, o rzucie prostokątnym. Wykonany z technologii tradycyjnej – murowanej. Dach dwuspadowy, pokryty blachą, z odwodnieniem rynnami stalowymi. Rzut budynku prostokątny. Bramy stalowo-drewniane na zawiasach, zamykane na skoble/zamek. Wnętrza wykończone tynkami cementowo-wapiennymi, posadzki betonowe; doprowadzona instalacja elektryczna oraz wykonany kanał. Teren przed wrotami utwardzony betonem. Powierzchnia użytkowa całego zespołu wynosi Pu = 77,28 m˛, z czego 25,76 m˛ odpowiada udziałowi 1/3 w całej nieruchomości.
Dojazd i wjazd od strony ul. Kościelnej.
Udział należy do dłużnika:
położonej: 49-315 Mąkoszyce, Kościelna,
dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego W Brzegu
prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X
Suma oszacowania udziału 1/3 części nieruchomości wynosi 34 150,00zł, zaś cena wywołania tego udziału jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 25 612,50zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 415,00zł.
Rękojmię należy wpłacać na konto komornika:
ING Bank Śląski SA O. w Nysie ul.Piastowska 33, 51 10501490 1000 0092 6092 8941
najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
86 400 zł | Mieszkanie | 53,10 m2 | 1 piętro