Wróć do listy

Kostomłoty Drugie, świętokrzyskie

4 926 zł
Działka 0.53 ha 2 działek Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 4 926 zł
Powierzchnia 0.53 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 657 zł
Numer oferty 221556X518884155
Termin wpłaty wadium 23-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kielcach Paweł Kułaga na podstawie art. 10136 § 1 w zw. z art. 867 § 1 w zw. z art. 8791 i nast. ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 24-11-2022 o godz. 11:00 w kancelarii komornika odbędzie się pierwsza licytacja:

- ułamkowej części nieruchomości położonej przy Kostomłoty Drugie ,Kostomłoty Drugie, 26-085 Miedziana Góra, dla której SĄD REJONOWY KIELCE VI WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH (adres: ul. , KIELCE, 25-369 KIELCE) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
udział 1/2 w nieruchomości gruntowej niezabudowanej leśnej, oznaczonej jako działka numer 1546, 2713 z obrębu 0005 Kosomłoty II o łącznej powierzchni 5300 m.kw., położonej w miejscowości Kostomłoty II, gm. Miedziana Góra, która posiada założoną księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w w Kielcach o numerze: XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 6 568,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 4 926,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 656,80 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 09:00.

Zgodnie z art. 867 1 § 1 przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię można wpłacić na rachunek bankowy komornika: PKO BP SA O/KIELCE 17 1020 2629 0000 9202 0015 8733 najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację (rękojmia w dniu poprzedzającym licytację musi znajdować się na rachunku bankowym komornika)

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.