Wróć do listy

Świdnica, dolnośląskie

185 000 zł
1 805 zł/m2
Mieszkanie 102,50 m2 3 pokoje Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-77%
Zakończona
-77%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 185 000 zł
Miasto Świdnica
Powierzchnia 102,50 m2
Województwo dolnośląskie
Ulica Niepodległości 5
Liczba pokoi 3
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 19 000 zł
Numer oferty 98411X230478565
Termin wpłaty wadium 10-03-2021 Co to znaczy?

Opis

Prezydent Miasta Świdnicy
ul. Armii Krajowej nr 49, 58-100 Świdnica, tel. 74 856-28-00 fax 74 852-32-00 ogłasza:


I przetarg ustny nieograniczony P-15/III/21 na sprzedaż:

- wolnego lokalu mieszkalnego nr 11 przy alei Niepodległości nr 5 w Świdnicy wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu oraz z jednoczesnym oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu.



1. al. Niepodległości 5 m 11





Wolny lokal mieszkalny nr 11 składający się z: trzech pokoi, kuchni i przedpokoju o powierzchni 102,50 m² + (pomieszczenie przynależne łazienka na poddaszu o powierzchni 10,60 m²), usytuowany na poddaszu – VI kondygnacji w budynku wielorodzinnym przy alei Niepodległości nr 5, przeznacza się do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu działki nr 2329, obr. 4, AM. 12, dla której Sąd Rejonowy w Świdnicy prowadzi Księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X oraz z jednoczesnym oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu działki nr 2330, obr. 4, AM 12, dla której Sąd Rejonowy w Świdnicy prowadzi Księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Lokal wyposażony jest w instalację: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i ogrzewanie pierwotne piecowe. Nieruchomość zbywana jest bez obciążeń.

Z dniem 1 stycznia 2019 roku działka nr 2329 o powierzchni 444 m² z mocy prawa została przekształcona z użytkowania wieczystego w prawo własności w trybie ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (Dz. U. z 2020 r., poz. 139, z późn. zm.).

Przeznaczenie gruntu wg miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Śródmieście-południe”, zatwierdzonego uchwałą nr XLVI/546/10 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 16 czerwca 2010 roku dla obszaru J2.2/MW – teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej. Przedmiotowy budynek jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Świdnicy – Zarządzenie nr 0050-241/2017 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 21 sierpnia 2017 roku w sprawie przyjęcia i prowadzenia Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Miasta Świdnica.

Prezydent Miasta Świdnicy – zgodnie z art. 67 ustawy o gospodarce nieruchomościami na podstawie wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego ustala dla przedmiotowej nieruchomości cenę w wysokości:



Cena lokalu mieszkalnego o powierzchni 102,50 m² stanowi 94,91% ceny nieruchomości i wynosi - 175 583,00 zł

Cena udziału w działce nr 2329 o powierzchni 444 m2 (8,15% całości) stanowi 3,52% ceny nieruchomości i wynosi - 6 513,00 zł

Cena udziału w działce nr 2330 o powierzchni 198 m2 (8,15% całości) stanowi 1,57% ceny nieruchomości i wynosi - 2 904,00 zł

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cena wywoławcza do przetargu wynosi - 185 000,00 zł



Wadium 19 000,00 zł



Z tytułu nabycia udziału w użytkowaniu wieczystym gruntu działki nr 2330 nabywca lokalu wnosi opłatę w wysokości 15 % ceny gruntu + podatek VAT oraz zobowiązany jest do corocznych opłat w wysokości 1 % ceny gruntu + podatek VAT, płatnych do 31 marca każdego roku.

Zastrzega się, że ustalona wysokość opłaty rocznej może ulec aktualizacji w czasie trwania użytkowania wieczystego.



Informację przygotowano na podstawie uchwały nr L/519/98 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 27 lutego 1998 r. w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych jako odrębnych nieruchomości, w budynkach stanowiących własność Miasta Świdnicy oraz zarządzenia nr 0050-265/2020 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 19 czerwca 2020 roku w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości – lokalu mieszkalnego przeznaczonego do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego, stanowiącego własność Gminy Miasto Świdnica.



Przetarg Nr P-15/III/21 odbędzie się w dniu 16-03-2021 r. w Sali Narad Urzędu Stanu Cywilnego w Świdnicy przy ulicy Armii Krajowej 47 o godzinie 11:00.



Uczestnicy licytacji proszeni są o punktualne przybycie.



Obowiązuje postąpienie w wysokości 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.



Wadium w ww. wysokości winno być wniesione w pieniądzu do dnia 10.03.2021 r. na rachunek Urzędu Miejskiego w Banku PEKAO S.A I O/Świdnica 96 1240 1978 1111 0010 0166 5724. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miejskiego.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.