Wróć do listy

Miłomłyn, warmińsko-mazurskie

96 075 zł
1 508 zł/m2
Mieszkanie 63,70 m2 3 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-73%
Zakończona
-73%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 96 075 zł
Miasto Miłomłyn
Powierzchnia 63,70 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica Kolejowa 11
Liczba pokoi 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 12 810 zł
Numer oferty 81434X190718431
Termin wpłaty wadium 17-12-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie


Arkadiusz Królikowski


Kancelaria Komornicza, Sobieskiego 3A, Ostróda, 14-100 Ostróda


tel. 896421533 / fax. 896420735


Sygnatura: KM 55/19


OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI                          



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Arkadiusz Królikowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu  18-12-2020r., o godz.14:40, w budynku Sądu Rejonowego w Ostródzie mającego siedzibę przy ul. Jana III Sobieskiego 12, w sali nr III, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej dłużników: xx położonej: ul. Kolejowa 11/6, 14-140 Miłomłyn, powiat ostródzki, woj.warmińsko-mazurskie, dla której Sąd Rejonowy w Ostródzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X 
-lokal mieszkalny nr 6, o pow. użytk. 63,70 m2, położony na II piętrze ( poddasze ) w budynku mieszkalnym trzykondygnacyjnym ( oddanym do użytku w 1987r. ), w całości podpiwniczonym, przy ul. Kolejowej 11 w Miłomłynie. Lokal składa się z trzech pokoi ( w tym jednego z balkonem ), kuchni, łazienki, wc i przedpokoju. Do lokalu przynależy piwnica nr 6 o powierzchni 16,60m2 oraz pomieszczenie gospodarcze w budynku gospodarczym o powierzchni 16,40 m2. Instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, c.o. ( kotłownia w piwnicy ). Z własnością lokalu związany jest udział 93/1000 w prawie użytkowania wieczystego dz.nr 117/10 o pow. 6910 m2, na której położony jest budynek mieszkalny oraz budynek gospodarczy oraz pomieszczeń budynku i urządzeń ,które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli poszczególnych lokali. Dojazd do nieruchomości ulicą Kolejową.
Suma oszacowania wynosi 128 100,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi    96 075,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 12 810,00zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce do dnia 17 grudnia 2020r. albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także do dnia 17 grudnia 2020r. na konto  komornika:
PKaO SA II o/Ostróda 85 12402555 1111 0010 3238 2737
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać w kancelarii komornika  odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 68, poz.360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.






Komornik Sądowy


Arkadiusz Królikowski



Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.