Tarnowskie Góry, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności i prawa
użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowanych położonych
w Tarnowskich Górach przy ulicy Polnej.
1. Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej i katastru nieruchomości:
1) działki numer 3245/75 o powierzchni 0,0764 ha, 1332/75 o powierzchni 0,0104 ha,
objęte księgą wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X, stanowiące własność Skarbu
Państwa w użytkowaniu wieczystym Gminy Tarnowskie Góry,
2) działka numer 3255/94 o powierzchni 0,1723 ha, objęta księgą wieczystą
XXXX/XXXXXXXX/X, stanowiąca własność Gminy Tarnowskie Góry,
3) działka numer 3247/93 o powierzchni 0,0674 ha, objęta księgą wieczystą
XXXX/XXXXXXXX/X, stanowiącą własność Gminy Tarnowskie Góry.
2. Cena nieruchomości:
1) cena wywoławcza ustalona zgodnie z art. 67 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o gospodarce nieruchomościami za przedmiotową nieruchomość wynosi
490 000,00 złotych netto (słownie: czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy złotych
00/100),
2) do ceny sprzedaży uzyskanej w przetargu zostanie doliczony podatek VAT (23%)
zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst
jednolity Dz.U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm). Cena nabycia płatna jest w całości
przed podpisaniem umowy notarialnej, najpóźniej na trzy dni przed jej zawarciem.
Koszty związane ze sporządzeniem aktu notarialnego i wpisami w księgach
wieczystych ponosi nabywca.
3. Termin i miejsce przetargu:
Przetarg będzie 28 lipca 2026 r. o godzinie 12:00 w Urzędzie Miejskim
w Tarnowskich Górach przy ulicy Sienkiewicza 2, w pokoju nr 39.
4. Wadium:
1) Wadium w wysokości 98,000,00 złotych (słownie: dziewięćdziesiąt osiem tysięcy
złotych 00/100), w formie pieniężnej, należy wpłacić przelewem na rachunek
Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach Bank Millennium S. A. numer
rachunku: 22 1160 2202 0000 0006 3273 9362, do 22 lipca 2026 r.,
z tytułem: „wadium na przetarg nieruchomości gruntowych niezabudowanych,
ulica Polna”, imię i nazwisko osoby lub nazwa firmy, na rzecz której nieruchomość
będzie nabywana,
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie