Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości stanowiącej własność Miasta Chorzów, położonej w Chorzowie przy ulicy Granicznej, obejmującej działki oznaczone numerami geodezyjnymi: 736/1 o powierzchni 2.699 m2, XXXX/XXXXXXXX/X, 737/1 o powierzchni 919 m2, XXXX/XXXXXXXX/X, 815 o powierzchni 282 m2, XXXX/XXXXXXXX/X, powierzchnia łączna 3.900 m2.
Dane geodezyjne:
1) 736/1 o powierzchni 2.699 m2, XXXX/XXXXXXXX/X,
2) 737/1 o powierzchni 919 m2, XXXX/XXXXXXXX/X,
3) 815 o powierzchni 282 m2, XXXX/XXXXXXXX/X,
Łączna powierzchnia 3.900 m2
W dziale III księgi wieczystej XXXX/XXXXXXXX/X wpisy dotyczące ograniczonych praw rzeczowych, dział IV wolny jest od wpisów. Dział III i IV księgi wieczystej XXXX/XXXXXXXX/X oraz XXXX/XXXXXXXX/X wolne są od wpisów.
Przeznaczenie: U/P, G - tereny usług
Teren działek o nawierzchni utwardzonej asfaltem, fragmentarycznie (dz. nr 736/1) zabudowany budynkiem przeznaczonym do rozbiórki. Teren działek posiada kształt nieregularny zbliżony do prostokąta. Działki uzbrojone w sieć energetyczną, wodną, gazową oraz kanalizacyjną. Teren działek posiada dostęp do drogi publicznej. Występują uciążliwości związane z występującymi na terenie działek sieciami infrastruktury technicznej.
Cena wywoławcza nieruchomości: 1.365.000,00 zł (350,00 zł/m2), w tym:
- cena prawa własności działki 736/1 – 944.650,00 zł
- cena prawa własności działki 737/1 – 321.650,00 zł
- cena prawa własności działki 815 – 98.700,00 zł
Cena sprzedaż osiągnięta w przetargu za działki nr 737/1 oraz 815, powiększona zostanie o należny podatek VAT na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Cena sprzedaży działki nr 736/1 osiągnięta w przetargu zwolniona jest z opodatkowaniem podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Cena sprzedaży prawa własności nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 136.500,00 zł, najpóźniej do dnia 16.02.2023 r., przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości. Osobom, które przetargu nie wygrały, wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra, od zawarcia umowy.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie