Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Chorzowie przy ulicy Maciejkowickiej, oznaczonej działką o numerze geodezyjnym 1994/4 o powierzchni 3.518 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem, XXXX/XXXXXXXX/X.
Przeznaczenie: P – tereny produkcyjne oraz KD (fragment działki od strony północnej) – tereny dróg publicznych.
Nieruchomość znajduje się w zachodniej części miasta w dzielnicy Chorzów Stary w otoczeniu zabudowy usługowej od strony północnej oraz ogródków działkowych od strony południowej. Nieruchomość gruntowa, niezabudowana, porośnięta drzewami i krzewami. Teren działki nieogrodzony, posiada kształt zbliżony do wydłużonego prostokąta, konfiguracja płaska. Przez teren przebiega sieć wodociągowa i telekomunikacyjna. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.
Dział III ww. księgi wieczystej zawiera wpis ograniczonego prawa rzeczowego. Natomiast dział IV ww. księgi wieczystej wolny jest od wpisów.
Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na kwotę: 530.000,00 zł netto.
Cena sprzedaży ww. nieruchomości osiągnięta w przetargu, powiększona zostanie o należny podatek VAT na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Cena sprzedaży prawa własności nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 53.000,00 zł, najpóźniej do dnia 1.09.2022 r., przelewem na konto: Miasto Chorzów – Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41-500 Chorzów, ING BANK ŚLĄSKI S. A. NR 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygrał zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości. Osobom, które przetargu nie wygrały, wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy.
2. Złożenie oświadczenia na stosownym druku(druk do pobrania w Urzędzie Miasta Chorzów), najpóźniej do dnia 1.09.2022 r., do godziny 15:00 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, IV piętro, pokój 425.
Przetarg na sprzedaż ww. nieruchomości odbędzie się w dniu 6 września 2022 r. o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, II piętro, sala 236.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie