Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, prawa własności nieruchomości, położonej w Chorzowie przy ulicy Porzeczkowej, obejmującej działki oznaczone numerami geodezyjnymi 7/10 o powierzchni 249 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X oraz 1/21 o powierzchni 351 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X (łączna powierzchnia 600m2) wraz ze sprzedażą udziału wynoszącego 1/3 części w nieruchomości, stanowiącej własność Miasta Chorzów, położonej w Chorzowie przy ul. Porzeczkowej, obejmującej działki oznaczone numerami geodezyjnymi: 31/48 o powierzchni 102 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X, 7/11 o powierzchni 53 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X, 1/25 o powierzchni 151 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X i 1/34 o powierzchni 121 m2, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X.
Przeznaczenie: tereny zabudowy mieszkaniowej mieszanej.
Łączna cena wywoławcza nieruchomości 209.000,00 zł, w tym:
- cena działki budowlanej – 180.000,00 zł netto (300,00 zł/m2).
- cena udziału w drodze wewnętrznej wynoszącego 1/3 części – 29.000,00 zł.
Działki znajdują się w zachodniej części miasta Chorzów w otoczeniu nowopowstającej zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej. Tereny ciche i spokojne. W bliskim sąsiedztwie Parku Amelung i Parku Miejskiego „Skałka”. Działki 7/10 i 1/21 porośnięte roślinnością. Przez działkę przebiega sieć kanalizacyjna i wodociągowa.
Sprzedaż ww. nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.
Cena sprzedaży prawa własności nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 41.800,00 zł, najpóźniej do dnia 10.03.2022 r., przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości. Osobom, które przetargu nie wygrały, wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra, od zawarcia umowy.
2. Złożenie oświadczenia na stosownym druku (druk do pobrania w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, IV piętro, pok. 425), najpóźniej do dnia 10.03.2022 r., do godziny 15:00 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, IV piętro, pok. 425.
Przetarg na sprzedaż ww. nieruchomości odbędzie się w dniu 15 marca 2022 r. o godz. 12:00 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, II piętro, pok. 236.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie