Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa użytkowania wieczystego przysługującego Miastu Chorzów do nieruchomości, stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Chorzowie przy ulicy Targowej.
Dane geodezyjne:
Działka nr: 1155/68 o powierzchni 1.055 m2 (klaso-użytek dr), XXXX/XXXXXXXX/X.
Działka użytkowana jako droga wewnętrzna dojazdowa. Działka uzbrojona w sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz ciepłowniczą. Działka o kształcie regularnym zbliżonym do znacznie wydłużonego prostokąta.
W działach I Sp i III ww. księgi wieczystej wpisane są ograniczenia. Dział IV wolny jest od wpisów.
Przeznaczenie nieruchomości: tereny usług
Cena wywoławcza ww. nieruchomości – 263.750,00 zł (250,00 zł/m2).
Sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług.
Ceny sprzedaży ww. nieruchomości, uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Nabywca nieruchomościzobowiązany będzie do ponoszenia na rzecz właściciela gruntu, tj.: Skarbu Państwa opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego działki 1155/68 w wysokości 3384,65 zł netto.
Wadium w wysokości 26.380,00 zł uczestnicy przetargu winni wpłacić przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671 w terminie najpóźniej do dnia 09.09.2021 r. Nie dopuszcza się wpłaty wadium w formie gotówkowej w kasie Urzędu Miasta Chorzów. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygrał zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia. Osobom, które przetargu nie wygrały wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy.
Oświadczenie (druk do pobrana w siedzibie Urzędu Miasta pok. 425) uczestnicy przetargu winni złożyć najpóźniej do dnia 09.09.2021 r. do godz. 15:00 w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, IV piętro, pokój 425.
Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, ul. Rynek 1,
II piętro, w sali 236 dnia 14 września 2021 r. o godz. 9:30
Nabywca akceptuje, że Miasto Chorzów nie będzie ponosiło odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane koniecznością poniesienia ewentualnych kosztów obowiązkowego usunięcia zanieczyszczeń lub skażeń, które występują lub mogą wystąpić po podpisaniu umowy sprzedaży nieruchomości lub rekultywacji terenu, dokonanej na mocy decyzji albo rozstrzygnięć sądowych wydanych po podpisaniu umowy sprzedaży. Ponadto Miasto Chorzów nie będzie odpowiadało za konieczność poniesienia ewentualnych dodatkowych kosztów, związanych z zabezpieczeniem terenu, a wynikających z faktu usytuowania przedmiotowej nieruchomości na terenach objętych ograniczeniami zabudowy kubaturowej, z uwagi na występujące pustki po starej, płytkiej eksploatacji węgla kamiennego. W umowie sprzedaży nabywca zrzeknie się dochodzenia w przyszłości wszelkich roszczeń z tego tytułu.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie