Wróć do listy

Września, wielkopolskie

243 750 zł
1 864 zł/m2
Mieszkanie 130,80 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona
-74%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 243 750 zł
Miasto Września
Powierzchnia 130,80 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Szczecinska 19
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 32 500 zł
Numer oferty 11780X27588763
Termin wpłaty wadium 03-10-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym we Wrześni

Mariusz Celmer

Kancelaria Komornicza, Gdańska 9, Września, 62-300 Września

tel. 614374930 / fax. 614374934

Sygnatura: Km 937/17

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wrześni Mariusz Celmer na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 04-10-2018 o godz. 10:10 w budynku Sądu Rejonowego we Wrześni z siedzibą przy Jana Pawła II 10, 62-300 Września, pokój 22, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xxx , położonej przy Szczecińska 19, 62-300 Września, dla której Sąd Rejonowy we Wrześni IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem wyceny jest prawo własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem
mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej o powierzchni użytkowej 130,80 m2.
Przedmiotową nieruchomość stanowi zabudowana działka gruntu nr 1718 o powierzchni 658 m2.
Nieruchomość położona we Wrześni, przy ulicy Szczecińskiej 19.

Suma oszacowania wynosi 325 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 243 750,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 32 500,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A.I.O.WRZEŚNIA 23102041150000960200040204.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:30 do godz. 11:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.