Wróć do listy

Książnik, warmińsko-mazurskie

180 267 zł
Działka 11.03 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 180 267 zł
Miasto Książnik
Powierzchnia 11.03 ha
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 27 040 zł
Numer oferty 99042X231956367
Termin wpłaty wadium 25-03-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Arkadiusz Królikowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 26-03-2021r., o godz.12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Malborku mającego siedzibę przy ul. Poczty Gdańskiej 19, w sali nr 24, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:xx położonej: Książnik, gm.Miłakowo, powiat ostródzki, woj.warmińsko-mazurskie, dla której Sąd Rejonowy w Ostródzie VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Morągu prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X
-niezabudowana nieruchomość rolna, dz. nr 270, o pow. 11,0300 ha ( wg rejestru gruntów pastwiska PsIV, grunty zadrzewione i zakrzewione oraz nieużytki ), położona w miejscowości Książnik, gm. Miłakowo, ok.400 m od zabudowy siedliskowo-zagrodowej oraz w sąsiedztwie innych niezabudowanych gruntów rolnych. Działka o regularnym kształcie i korzystnym ukształtowaniu terenu. Dojazd do nieruchomości nieutwardzoną drogą gruntową. Działka użytkowana rolniczo.
Suma oszacowania wynosi 270 400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 180 266,67zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 27 040,00zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce do dnia 25 marca 2021r. albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także do dnia 25 marca 2021r. na konto komornika:
PeKaO SA II o/Ostróda 85 12402555 1111 0010 3238 2737
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.