Wróć do listy

Wola Gołkowska, mazowieckie

523 389 zł
4 211 zł/m2
Dom 124,30 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 523 389 zł
Powierzchnia 124,30 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Płaczącej Wierzby
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 69 785 zł
Numer oferty 99023X231911869
Termin wpłaty wadium 25-05-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Piasecznie

Artur Chwalibogowski

Kancelaria Komornicza, Młynarska 3, Piaseczno, 05-500 Piaseczno

tel. 22 726-83-21 / fax. 22 726 74 47

Sygnatura: AC Kms 89/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Piasecznie Artur Chwalibogowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-05-2021 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Piasecznie z siedzibą przy Kościuszki 14, 05-500 Piaseczno, pokój 34, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx , położonej przy ul. Płaczącej Wierzby ,Głosków, 05-503 Piaseczno , dla której Sąd Rejonowy w Piasecznie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość znajduje się w miejscowości Wola Gołkowska, przy drodze wewnętrznej w obrębie ul. Płaczącej Wierzby, gmina Piaseczno, stanowiąca dz. ewid. nr 122/8 obręb 0037. Na działce posadowiony jest budynek mieszkalny dwulokalowy w zabudowie bliźniaczej. Budynek zrealizowano w technologii tradycyjnej ok. przełomu 2014 i 2015 roku o powierzchni użytkowej 124,30 m kw. wraz z garażem każdym z lokali.
Sąsiedztwo stanowią budynki jednorodzinne w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej. Działka bezpośrednio położona przy drodze wewnętrznej, gruntowej, nieoświetlonej, bez zorganizowanych ciągów pieszych. Działka ewidencyjna nr 122/8, na której posadowiony jest budynek mieszkalny charakteryzuje się powierzchnia 1000 m kw. Posiada kształt regularny – zbliżony do prostokąta. Teren płaski. Na działce brak nasadzeń – odnotowano jedynie roślinność polną silnie zachwaszczoną. Działka ogrodzona wzdłuż trzech granic ogrodzeniem z siatki na przęsłach stalowych. Od frontu ogrodzenia brak – wymurowano natomiast przęsła pod furtkę i bramę wjazdową. Podjazd przed garażem wyłożony kostką. Działka posiada dostęp do następujących mediów z sieci miejskiej: energia elektryczna, gaz, wodociąg. W centralnej części działki posadowiony budynek mieszkalny dwulokalowy w zabudowie bliźniaczej wykonany w technologii tradycyjnej - murowanej. Działka zewidencjonowana jako użytek R – grunty orne.
Na działce posadowiony jest budynek mieszkalny piętrowy jednorodzinny dwulokalowy w zabudowie bliźniaczej, zrealizowany w technologii tradycyjnej z poddaszem użytkowym. Powierzchnia zabudowy budynku mieszkalnego wynosi ok. 150 m kw. co stanowi ok. 15% powierzchni działki. Konstrukcja budynku tradycyjna murowana. Ławy fundamentowe wylewane w gruncie, zbrojone; ściany fundamentowe murowane; ściany konstrukcyjne murowane; ściany działowe również; schody żelbetowe; strop nad parterem terriva; konstrukcja dachu drewniana – krokwiowo-jętkowa; pokrycie dachu z blachodachówki; okna pcv; elewacja tynk mineralny.
Cały budynek - docelowe 2 lokale prezentują typowy standard deweloperski. W budynku rozprowadzono wszystkie media. Zostały wylane posadzki betonowe oraz zrealizowane tynki wewnętrzne. W budynku znajdują się również częściowe glify w ościeżnicach i podwieszane sufity realizowane z płyt kartonowo- gipsowych. Poddasze suche, bez oznak zacieków. Membrana sucha.
Lokale składają się z poniższych pomieszczeń:
- przyziemie – powierzchnia użytkowa 54,66 m kw. + 16,39 m kw. garaż, wiatrołap, salon, otwarta kuchnia, wc, garderoba, kotłownia, holl, garaż
-piętro – powierzchnia użytkowa 52,98 m kw.:3 pokoje, łazienka, holl, schody, balkon.
Dojazd do nieruchomości od ul. Rybnej bądź ul. Gościniec w ul. Płaczącej Wierzby. W odległości ok. 100m położone przystanki autobusowe- dostępne linie: 727.
Dla obszaru, na którym znajduje się wyceniana nieruchomość jest aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony uchwałą nr 130/VII/2015 Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 15 kwietnia 2015r. Działka ewid. nr 122/8 położona w obrębie 0037, miejscowość Wola Gołkowska znajduje się na terenie oznaczonym symbolem B 3.MN – określonym jako tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Suma oszacowania wynosi 697 852,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 523 389,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 69 785,20 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 2 w Warszawie 24 1020 1026 0000 1802 0223 4599.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.