Wróć do listy

Warszawa, Wawer

1 354 275 zł
3 483 zł/m2
Dom 388,88 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 1 354 275 zł
Miasto Warszawa
Powierzchnia 388,88 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Celulozy 108G
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 180 570 zł
Numer oferty 98994X231843951
Termin wpłaty wadium 24-03-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe Krzysztof Pietrzyk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 25-03-2021 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Południe z siedzibą przy Terespolska 15A, 03-813 Warszawa, pokój 101, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:xxpołożonej przy Celulozy 108G 108K, 04-986 Warszawa , dla której Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa XV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X oraz XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa o powierzchni 985 m2 stanowiąca działki gruntu o numerach 6/8, 6/11 wraz z udziałem w działce 6/12 stanowiącej drogę dojazdową w obrębie 3-14-30 zabudowana dwoma budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, o powierzchni użytkowej 157,69 m2 i 231,19 m2 położonymi w Warszawie przy ul. Celulozy 108G i 108K (04-986 Warszawa) dla których Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa XV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgi wieczyste o numerach KW WA6M00343595/2 (działka zabudowana) i XXXX/XXXXXXXX/X (droga).

Suma oszacowania wynosi 1 805 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1 354 275,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 180 570,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ Centrala - Departament Operacji Krajowych 48 2030 0045 1110 0000 0216 6900.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 16:00 do godz. 20:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe mieszczącym się pod adresem: Terespolska 15A, Warszawa, 03-813 Warszawa.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.