Wróć do listy

Tomaszkowo, warmińsko-mazurskie

368 475 zł
864 zł/m2
Dom 426,71 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 368 475 zł
Miasto Tomaszkowo
Powierzchnia 426,71 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica Czapli
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 49 130 zł
Numer oferty 97602X228583887
Termin wpłaty wadium 07-04-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie

Wojciech Niepsuj

Kancelaria Komornicza, Warmińska 7/2, Olsztyn, 10-544 Olsztyn

tel. (89)5235693 / fax. (89)5235693

Sygnatura: GKm 65/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI W TRYBIE UPROSZCZONYM DZIAŁEK ZABUDOWANYCH BUDYNKIEM MIESZKALNYM O POW. 426,71m2, STAWIGUDA, TOMASZKOWO, UL. CZAPLI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Wojciech Niepsuj na podstawie art. 10136 kpc w toku uproszczonej egzekucji z nieruchomości podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 08-04-2021r. o godz. 11:00 w kancelarii komornika mieszczącej się w Olsztynie, przy ul. Warmińskiej 7/2 odbędzie się pierwsza licytacja działek nr 172/18 i 172/19 o łącznej powierzchni 800m2, zabudowanych budynkiem mieszkalnym w trakcie budowy o powierzchni użytkowej 426,71m2 (nieruchomość położona ok. 150m od linii brzegowej jeziora Świętajno Naterskie)  
należącej do dłużnika: xx.
położonej: 11-034 Stawiguda, Tomaszkowo, ul. Czapli
dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie Wydział VI Ksiąg Wieczystych
prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X.
Suma oszacowania wynosi 491 300zł brutto, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi    368 475zł brutto.
Licytant przystępujący do przetargu zgodnie z art. 10136 kpc w zw. z art. 8671 kpc powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 49 130zł brutto. Rękojmię można uiścić w gotówce w kancelarii komornika albo na konto komornika:
Bank PEKAO SA O.Olsztyn 26 12405598 1111 0000 5022 8728 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z art. 10136 kpc w zw. z art. 8711 kpc nabywca nieruchomości zobowiązany jest zapłacić przynajmniej 1/5 ceny nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia, co nastąpi niezwłocznie po zamknięciu przetargu, przy czym reszta ceny powinna być uiszczona do godziny 18:00 dnia następnego.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.07:30 do godz.15:30 oraz przeglądać w    kancelarii komornika  operat szacunkowy sporządzony przez biegłego sądowego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.