Wróć do listy

Stara Dębowa Wola, świętokrzyskie

18 027 zł
Działka 0.46 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 18 027 zł
Powierzchnia 0.46 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 2 704 zł
Numer oferty 95007X222506397
Termin wpłaty wadium 01-03-2021 Co to znaczy?

Opis

Zastępca Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Św. Zygmunta Jarosińskiego Dominika Barańska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 02-03-2021 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z siedzibą przy Kościuszki 1, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, pokój 6, odbędzie się druga licytacja nieruchomości położonej przy ,Stara Dębowa Wola, gm. Bodzechów, 27-400 Ostrowiec Św., dla której Sąd Rejonowy w Ostrowcu Św. prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa niezabudowana z nasadzeniami lasu, tj. dębu i sosny, wiek około 65 lat, bonitacja II. Nieruchomość położona jest w miejscowości Stara Dębowa Wola, gm. Bodzechów na działce o nr ewidencyjnym 823/2. Powierzchnia działki nr 823/2 wynosi 0,4600 ha.

Suma oszacowania wynosi 27 041,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 18 027,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 704,10 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/OSTROWIEC ŚW. 50 1020 2674 0000 2102 0003 2631.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.