Wróć do listy

Siemkowice, łódzkie

570 750 zł
570 750 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 570 750 zł
Miasto Siemkowice
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo łódzkie
Ulica Widawska
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 76 100 zł
Numer oferty 93087X218009757
Termin wpłaty wadium 23-02-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu

Bartosz Podyma

Kancelaria Komornicza, Jana Kilińskiego 9, Wieluń, 98-300 Wieluń

tel. 43 843 20 61 / fax. 43 843 20 11

Sygnatura: Km 224/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Bartosz Podyma na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 24-02-2021 o godz. 08:30 pod adresem: Sąd Rejonowy w Wieluniu VIII Zam. Wydział Cywilny z/s w Pajęcznie, ul. Henryka Sienkiewicza 12, 98-330 Pajęczno, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx, położonej przy Widawska ,Siemkowice, 98-354 98-354, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu VII Zam. Wydział Ksiąg Wieczystych zs. w Pajęcznie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka 102 o pow. 2.6445ha Nad działką linia energetyczna wysokiego napięcia. Ustanowiona służebność przesyłu. Działka użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry.
Działka 213 o pow. 0.1347ha i dz. 214 o pow.0.2305ha stanowią funkcjonalną całość (dojazd do działki 214 przez działkę 213). Działki użytkowane rolniczo – łąka. Pojedyńcze zakrzaczenia i zadrzewienia.
Działka 246 o pow. 0.2585ha . Działka użytkowana rolniczo – łąka.
Działka 259 o pow. 0.2353, dz. 260 o pow. 0.5333ha, dz. 326 o pow.0.0779ha stanowią funkcjonalną całość (dojazd do działek 326 i 260 przez działkę 259). Działki użytkowane rolniczo – łąka.
Działka 536 o pow. 0,3783ha. Działka nie jest użytkowana rolniczo.
Działka 1779/1 o pow. 0,2391ha. Działka nie jest użytkowana rolniczo. Dojazd droga gruntową. Działka zalesiona drzewostanem sosnowym w wieku około 40 lat. Zwarcie luźne. Zadrzewienie 0,7.
Działka 293 o pow. 0,3564ha jest w kształcie prostokąta o szerokości około 20 metrów. Zlokalizowana w północno środkowej części miejscowości w otoczeniu terenów zabudowy mieszkaniowej zagrodowej i jednorodzinnej. Teren płaski, ziemny, w części podejść i pojazdów utwardzony kostką brukową. Na działce duża ilość nasadzeń i zadrzewień. Działka ogrodzona, zabudowana budynkiem mieszkalnym (we frontowej części), budynkiem gospodarczym i garażowym w głębi, stodołą w środowej części. Za stodołą część rekreacyjna działki z basenem. Działka zaniedbana. Do działki doprowadzone przyłącze wodne, energetyczne oraz szambo. Obciążona prawem dożywocia w zakresie wynikającym z art. 908 k.c.
Suma oszacowania wynosi:
działka 51/1- 47.000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 35.250,00 zł.
działka 102 -278.400,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 208.800,00zł.
działki 213, 214 - 9.800,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 7.350,00 zł.
działka 246 - 7000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 5.250,00 zł.
działki 259,260,326 -21.800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 16.350,00zł.
działka 536 - 4.500,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 3.375,00zł.
działka 1779/1 - 7.500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 5.625,00 zł.
działka 293 -
bez obciążenia 385.000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 288.750,00 zł.
z obciążeniem 289.800,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 217.350,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. działka 51/1- 4.700,00zł, działka 102- 27.840,00zł, działki 213, 214 - 980,00zł, działka 246- 700,00zł, działki 259,260,326 -2.180,00 zł, działka 536 - 450,00zł, działka 1779/1 -750,00zł, działka 293 - bez obciążenia 38.500,00zł, z obciążeniem 28.980,00zł tj. łącznie:

Suma oszacowania wynosi 761 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 570 750,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 76 100,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA Oddział 1 w Wieluniu 43 1020 4564 0000 5702 0082 0472.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.