Jelenin, lubuskie
Szczegóły
Opis
na podstawie art. 12 ust. 3 i art. 27 ustawy z dnia 19 października 1991 r. o gospodarowaniu nieruchomościami
rolnymi Skarbu Państwa (Dz. U. z 2020 r., poz. 396 ze zm.) oraz ustawy z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu
sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z
2018r., poz. 869) i rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 kwietnia 2012 r. w sprawie
szczegółowego trybu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa i ich części składowych,
warunków obniżenia ceny sprzedaży nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz stawek szacunkowych
gruntów (Dz. U. z 2012 r., poz. 540 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości, że:
ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż
nieruchomości rolnej, niezabudowanej wchodzącej w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, położonej
na terenie gminy Żagań powiat żagański, województwo lubuskie, pochodzącej z byłego Państwowego Funduszu
Ziemi gminy Żagań.
I. PRZEDMIOT SPRZEDAŻY
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość, określona w wykazie nr ZIE.WKUR.SZLU.4240.213.2020.SŚ.2
opublikowanym 10.11.2020 r. w siedzibie: Oddziału Terenowego KOWR w Gorzowie Wielkopolskim Filii w Zielonej
Górze, SZ KOWR w Lubsku, Urzędu Gminy Żagań, Sołectwa Jelenin, Lubuskiej Izby Rolniczej, na stronie
www.kowr.gov.pl, .
NIERUCHOMOŚĆ rolna, niezabudowana położona - województwo lubuskie, powiat żagański, gmina Żagań,
obręb Jelenin, oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 226/1 o powierzchni ogólnej 0,1200 ha.
Opis nieruchomości: Nieruchomość położona jest poza w strefie zabudowy wsi o charakterze mieszkaniowym
jedno i wielorodzinnych byłych pracowników Zakładu Rolnego Jelenin, przylega do asfaltowej drogi gminnej,
sąsiaduje z nieruchomościami zabudowanymi- budynki mieszkalne, gospodarcze i garaży. Dojazd do działki z
asfaltowej drogi gminnej.
Nieruchomość odłogowana porośnięta wybujałą roślinnością i wieloletnimi chwastami. Od strony działki nr 22/11
znajduje się pryzma drzewa opałowego i starych desek ( nie ustalono właściciela ).
W skład nieruchomości wchodzą:
- pastwiska trwałe: 0,1200 ha, (w tym kl: PsIV - 0,1200 ha)
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 18 900,00 zł
(słownie: osiemnaście tysięcy dziewięćset 00/100 złotych)
Wadium wynosi: 1 890,00 zł
(słownie: jeden tysiąc osiemset dziewięćdziesiąt 00/100 złotych)
Minimalne postąpienie: 350,00 zł
(słownie: trzysta pięćdziesiąt 00/100 złotych)
Na podstawie ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (j.t. Dz. U. z 2020 r. poz. 106 ze zm.)
transakcja zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT
Przetarg odbędzie się w dniu 12.01.2021 r. o godzinie 10:00
w siedzibie SZ KOWR w Lubsku, ul. 3 Maja 3, 68-300 Lubsko
W przypadku zagrożenia epidemicznego, wystąpienia stanu epidemii lub wystąpienia innych zagrożeń,
które skutkują ograniczeniami, m.in. ograniczenie zgromadzeń publicznych – organizator przetargu
zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia przetargu przy użyciu środków komunikacji elektronicznej
z wykorzystaniem darmowej aplikacji Zoom.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie