Wróć do listy

Orla, podlaskie

96 444 zł
107 zł/m2
Obiekt 905,50 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 96 444 zł
Miasto Orla
Powierzchnia 905,50 m2
Województwo podlaskie
Ulica Reduty
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 12 859 zł
Numer oferty 89291X209119525
Termin wpłaty wadium 25-01-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim Patryk Capała na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-01-2021 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim z siedzibą przy 3 Maja 7, 17-100 Bielsk Podlaski, odbędzie się pierwsza licytacja użytkowania wieczystego nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: xx położonej przy Reduty, działka numer 456/1 , 17-106 Orla , dla której Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
zabudowany grunt oddany w użytkowanie wieczyste, oznaczony numerem geodezyjnym 456/1 o pow. 7200m2. Zabudowę działki stanowią: budynek obory z cząścią socjalno-magazynową (powierzchnia użytkowa 905,50m2 tj. 554m2 + 351,5m2) i budynek suszarni (powierzchnia użytkowa 217 m2) oraz następujące urządzenia: ogrodzenie, studnia kopana, osadnik ścieków i sieć kanalizacyjna,

Suma oszacowania wynosi 128 592,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 96 444,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 12 859,20 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA 07 1020 1332 0000 1402 0032 2107.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.