Wróć do listy

Łokacz Mały, wielkopolskie

73 125 zł
Działka 0.4377 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 73 125 zł
Miasto Łokacz Mały
Powierzchnia 0.4377 ha
Województwo wielkopolskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 750 zł
Numer oferty 88351X206918045
Termin wpłaty wadium 20-01-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Trzciance Tadeusz Czarnecki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 21-01-2021 o godz. 12:15 w budynku Sądu Rejonowego w Trzciance z siedzibą przy Staszica 1, 64-980 , odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx , położonej przy ,Łokacz Mały, 64-761 Krzyż Wielkopolski, dla której prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca: działkę gruntową nr 43/1 o obszarze 0,4377ha. Działka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Krzyż Wlkp uchwalonym uchwałą nr XXX/221/2005 z dnia 03.06.2005r. Rady Miejskiej w Krzyżu Wlkp zgodnie z którym : - w części od ul. Marii Konopnickiej o obszarze około 2.500m2 oznaczona jest jaki teren zabudowy zagrodowej, - w części dalszej w kierunku ul. Poznańskiej ( pas gruntu o szerokości około 4m i długości około 470m ) o obszarze około 1.877m2 oznaczona jest jako grunt rolny. Działka w części od ul. Marii Konopnickiej nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, natomiast w części dalszej stanowiącej grunt rolny posiada dostęp do drogi publicznej ul. Poznańskiej. Działka w części stanowiącej grunt rolny posiada grunty orne w klasie bonitacyjnej RIVb i RV oraz łąkę ŁIV. Jednocześnie zawiadamiam, że licytacja odbędzie się zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi wynikającymi z trwającej nadal epidemi SARS-COV 2 . Osoby chcąc uczestniczyć w licytacji winny mieć założone maski zasłaniające usta i nos ( zdjęte tylko na chwile w celu identyfikacji do licytacji) oraz rękawiczki.

Suma oszacowania wynosi 97 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 73 125,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 750,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank Spółdzielczy w Czarnkowie Centrala 88 8951 0009 5501 0836 2000 0010.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.