Wróć do listy

Kunice, dolnośląskie

47 333 zł
885 zł/m2
Mieszkanie 53,50 m2 2 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-88%
Zakończona
-88%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 47 333 zł
Miasto Kunice
Powierzchnia 53,50 m2
Województwo dolnośląskie
Ulica Staropolska 21
Liczba pokoi 2
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 7 100 zł
Numer oferty 8578X20089679
Termin wpłaty wadium 10-09-2018 Co to znaczy?

Opis


Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym w Legnicy


Grzegorz Woźnicki


Kancelaria Komornicza, Andersa 14, Legnica, 59-220 Legnica


tel. / fax.


Sygnatura: Km 174/16


OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legnicy Grzegorz Woźnicki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 11-09-2018 o godz. 13:20 pod adresem: Sąd Rejonowy w Legnicy I Wydział Cywilny, ul. Kosciuszki 1-3, 59-220 Legnica, pokój 6, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xxx , położonego przy ul. Staropolska 21/1 , 59-216 Kunice, dla którego Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
lokal stanowiacy odrębną nieruchomość składający się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki o powierzchni 53,5000 m2. Udział w nieruchomości wspólnej wynosi 1057/10000.


Suma oszacowania wynosi 71 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 47 333,33 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 100,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP 15 1020 3017 0000 2102 0115 6207.


Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w następujących terminach:













Data oględzin Godziny oględzin
24.08.2018 09:00 - 09:15

oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.


Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.


Komornik Sądowy


Grzegorz Woźnicki




Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.