Wróć do listy

Jastrzębie-Zdrój, śląskie

123 450 zł
1 763 zł/m2
Mieszkanie 70,03 m2 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-66%
Zakończona
-66%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 123 450 zł
Powierzchnia 70,03 m2
Województwo śląskie
Ulica Wielkopolska 3
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 16 460 zł
Numer oferty 81435X190720773
Termin wpłaty wadium 07-01-2021 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju

Jakub Mika

Kancelaria Komornicza, 1 Maja 20, Jastrzębie-Zdrój, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

tel. 733633533 / fax. 324762022

Sygnatura: Km 2468/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju Jakub Mika na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-01-2021 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju z siedzibą przy Staszica 3, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, pokój 155, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx, położonego przy Wielkopolska 3/26, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, dla którego prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Mieszkanie składa się z czterech pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju o łącznej powierzchni użytkowej 70,03 mkw.

Suma oszacowania wynosi 164 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 123 450,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 16 460,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: ING Bank Śląski 42 1050 1403 1000 0090 3081 7614. W tytule przelewu należy wpisać "Rękojmia do sprawy Km 2468/19, imię i nazwisko licytanta oraz jego adres zamieszkania". W przypadku wpłaty rękojmi za pośrednictwem rachunku bankowego decyduje data wpływu środków na rachunek komornika. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia (zwycięzcy licytacji), zatrzymuje się; pozostałym licytantom zwraca się ją niezwłocznie na rachunek bankowy z którego były wysłane.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać operat szacunkowy w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju mieszczącym się pod adresem: Staszica 3, Jastrzębie-Zdrój, 44-330 Jastrzębie-Zdrój.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.