Wróć do listy

Kątno, warmińsko-mazurskie

94 076 zł
Działka 1.51 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 94 076 zł
Miasto Kątno
Powierzchnia 1.51 ha
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 12 543 zł
Numer oferty 80395X188285093
Termin wpłaty wadium 01-12-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Arkadiusz Królikowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 02-12-2020r., o godz.13:15 oraz o godz.14:00w budynku Sądu Rejonowego w Ostródzie mającego siedzibę przy ul. Jana III Sobieskiego 12, w sali nr XI, odbędzie się pierwsza licytacja1/6, 1/6, 1/6, 1/6, 1/6, 1/6 niewydzielonych części nieruchomości należących do dłużników: xx położonych: Kątno, gm. Ostróda, powiat ostródzki, woj. warmińsko-mazurskie, dla których Sąd Rejonowy w Ostródzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgi wieczyste o numerach KW XXXX/XXXXXXXX/X (o godz.13:15) oraz KW XXXX/XXXXXXXX/X ( o godz.14:00 ).

-nieruchomość gruntowa niezabudowana ( KW XXXX/XXXXXXXX/X), dz. nr 88/3, o pow. 1,51 ha, z linią brzegową Jeziora Szeląg Wielki.

Suma oszacowania dz.nr 88/3 ( udziały 1/6, 1/6 po 62 717,00zł ) wynosi łącznie 125 434,00zł,zaś cena wywołania jest równa 3/4sumy
oszacowania i wynosi (za udziały 1/6 po 47 037,75 zł ), łącznie 94 075,50zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania (za udziały 1/6 po 6 271,70 zł ) , łącznie 12 543,40zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce do dnia 01 grudnia 2020r. albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także do dnia 01 grudnia 2020r. na konto komornika:
PeKaO SA II o/Ostróda 85 12402555 1111 0010 3238 2737
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.