Borzęcin, małopolskie
Szczegóły
Opis
na podstawie art. 28 ust. 1 i 2, art. 38 ust. 1 i 2, art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r., o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 56) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490 ze zm.)
o g ł a s z a
PIERWSZY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Borzęcin.
Przedmiotem sprzedaży jest niezabudowana nieruchomość gruntowa, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków numerem
5654/54 o powierzchni 0,5655 ha,
stanowiąca własność gminy Borzęcin, położona w obrębie Borzęcin, dla której w Sądzie Rejonowym w Brzesku prowadzona jest księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Działka zlokalizowana w zachodniej części miejscowości Borzęcin w obszarze pomiędzy drogą powiatową z Borzęcina do Brzeska oraz z Borzęcina do miejscowości Rudy-Rysie, w odległości około 2 km od centrum wsi i około 16 km od centrum Brzeska, o kształcie podłużnym zbliżonym do prostokąta. Dla nieruchomości wydana została decyzja o warunkach zabudowy, WZ – RPG.6730.10.2020 dnia 23 marca 2020 roku. Rodzaj zabudowy: zabudowa – usługowo – handlowo - produkcyjna – z zapleczem administracyjno-socjalnym. W zasięgu nieruchomości znajduje się uzbrojenie sieciami infrastruktury technicznej: energetycznej, gazowej i wodociągowej.
Do sprzedaży przedmiotowej nieruchomości mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r., o kształtowaniu ustroju rolnego (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r. poz. 1362 ze zm.) z uwagi na przeznaczenie nieruchomości w dniu wejścia w życie cytowanej ustawy tj.: 26 czerwca 2019 roku. Nieruchomość w całości była rolna. Dnia 23 marca 2020 roku dla nieruchomości wydana została decyzja o warunkach zabudowy, przeznaczenie: zabudowa usługowa – handlowo - produkcyjna z zapleczem administracyjno-socjalnym. Późniejsze uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy nie znosi ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi wynikających z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.
W myśl art. 2a ust. 3 pkt 1a) ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, który brzmi: ''Przepisy ust. 1 i 2 nie dotyczą nabycia nieruchomości rolnej: 1a) o powierzchni mniejszej niż 1 ha”. Nieruchomości rolne o powierzchni mniejszej niż 1,00 ha nie podlegają tej ustawie. Zgodnie z tą ustawą działkę rolną o powierzchni mniejszej niż 1,00 ha nabyć może osoba niebędąca rolnikiem indywidualnym.
Obciążenia nieruchomości:
Dział III – ''Prawa, roszczenia i ograniczenia'' oraz Dział IV – ''Hipoteka'' KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X – nie zawierają wpisów. Nieruchomość wolna jest od obciążeń.
Przetarg na sprzedaż działki odbędzie się dnia 2 grudnia (środa) o godzinie 14:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Borzęcinie, pokój nr 10.
Cena wywoławcza 121 000,00 zł plus podatek VAT,
Obowiązuje wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej: 12 100,00 zł
Do dnia 30 listopada 2020 r.
Wartość postąpienia wynosić będzie nie mniej niż 1% ceny wywoławczej netto licytowanej działki, w zaokrągleniu w górę do pełnych dziesiątek złotych.
W przetargu mogą brać udział krajowe i zagraniczne osoby fizyczne i prawne, pod warunkiem, że:
wpłacą wadium w formie pieniężnej w niżej określonej wysokości najpóźniej do 30 listopada 2020 roku (poniedziałek) kasie Urzędu Gminy w godzinach urzędowania lub na konto Urzędu Gminy w Borzęcinie w KBS 0/Szczurowa nr: 81 8591 0007 0100 0000 6350 0012, z dopiskiem „Wadium do przetargu – zakup działki ...” – (ze wskazanym numerem ewidencyjnym i położeniem działki), przy czym za datę wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na konto Urzędu Gminy w KBS 0/Szczurowa (w podanej dacie środki finansowe winny znajdować się na koncie Urzędu Gminy w Borzęcinie). Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz działkę, której wpłata dotyczy. Wpłacone wadium nie podlega oprocentowaniu.
złożą pisemne oświadczenie, iż zapoznali się z warunkami przetargu i przyjmują je bez zastrzeżeń,
złożą pisemne oświadczenie, iż zapoznali się ze stanem faktycznym i prawnym przedmiotu przetargu i przyjmują go bez zastrzeżeń.
Podobne oferty
Zobacz więcejRodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie