Wróć do listy

Chorzów, śląskie

65 325 zł
1 404 zł/m2
Mieszkanie 46,52 m2 2 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-79%
Zakończona
-79%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 65 325 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 46,52 m2
Województwo śląskie
Ulica Armii Krajowej 141
Liczba pokoi 2
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 8 710 zł
Numer oferty 79499X186186661
Termin wpłaty wadium 30-11-2020 Co to znaczy?

Opis



Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym


w Chorzowie


Witold Walków


Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów


tel. 322411610 / fax. 324310030


Sygnatura: KM 123/16 i inne


                                                         







O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza
nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu
1 grudnia 2020r. o godz. 09:00 w sali nr 306 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości stanowiącej własność dłużnika:

xx
ul. BEMA 87/43
01-233 WARSZAWA

położonej w: CHORZÓW, ul. ARMII KRAJOWEJ 141/1, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X, opisanej jako prawo odrębnej własności lokalu - usytuowanego na parterze budynku. Lokal mieszkalny posiada powierzchnię użytkową 46,52 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju ; do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 1,56 m2 ;  łączna powierzchnia nieruchomości lokalowej wynosi: 48,08 m2. Przedmiotowy lokal nie jest zamieszkały.

Z własnością lokalu związany jest udział w wysokości 25/1000, zapisany w księdze wieczystej
nr XXXX/XXXXXXXX/X. Zgodnie z zawiadomieniem Wydziału Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miasta Chorzów, dnia 02.07.2019r. zostało wydane zaświadczenie, potwierdzające przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego na cele mieszkaniowe w prawo własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym, położonej w Chorzowie,
ul. Armii Krajowej 141 lokal nr 1.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 87.100,00 zł (osiemdziesiąt siedem tysięcy sto złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę:
65.325,00 zł (sześćdziesiąt pięć tysięcy trzysta dwadzieścia pięć złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 8.710,00 zł (osiem tysięcy siedemset dziesięć złotych), najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr
15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją.

Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w kancelarii Komornika (po wcześniejszym umówieniu telefonicznym), a na dwa tygodnie przed licytacją w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.


Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.










Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.




Komornik Sądowy


Witold Walków











Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.