Wróć do listy

Olkusz, małopolskie

162 750 zł
2 535 zł/m2
Mieszkanie 64,20 m2 3 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-63%
Zakończona
-63%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 162 750 zł
Miasto Olkusz
Powierzchnia 64,20 m2
Województwo małopolskie
Ulica P. Ściegiennego 1
Liczba pokoi 3
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 21 700 zł
Numer oferty 78324X183434811
Termin wpłaty wadium 19-11-2020 Co to znaczy?

Opis


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w
Olkuszu                                               
Olkusz, dnia 16.10.2020 r.
Natalia Gretschel    Kancelaria Komornicza nr. IV
32-300 Olkusz, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 61
( 32 643-30-39,516-370-330  + [email protected]
KONTO: 11845000050050055241440001 Bank Spółdzielczy w Wolbromiu Centrala
W odpowiedzi podać: Sygn.akt Km 480/19, Km 1190/19, Km 1786/19, Km 85/20

                                                             O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Olkuszu Natalia Gretschel
Kancelaria Komornicza nr. IV zawiadamia na podstawie art. 953 kpc
w związku z art. 955 kpc, że w dniu  20. 11. 2020 r. o godz. 14.15 w
sali nr A - 49 Sądu Rejonowego w Olkuszu odbędzie się:

                                                       
P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości w postaci:
 lokalu mieszkalnego  położonego w Olkuszu przy ul. P. Ściegiennego
1/25  o pow.  64,20 M2 stanowiącego własność dłużnika xx

Nieruchomość posiada założoną Księgę Wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w Sądzie Rejonowym w Olkuszu.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 217.000 zł.
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę:  162.750,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości
10% ceny oszacowania nieruchomości najpóźniej w dniu poprzedzającym
przetarg ( co oznacza, że w przypadku dokonania przelewu, pieniądze
muszą znajdować sie na rachunku bankowym komornika dzień przed
wyznaczoną datą licytacji) w kancelarii komornika lub w postaci
książeczki oszczędnościowej, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela
książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego
postanowienia sądu o utracie rękojmi albo albo na rachunek bankowy
komornika :

Bank Spółdzielczy w Wolbromiu Centrala 11845000050050055241440001

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z komornikiem.
Elaborat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze
komornika. Akta postępowania egzekucyjnego na dwa tygodnie przed
licytacją zostaną przesłane do Sądu Rejonowego w Olkuszu do Wydziału
Cywilnego; jednakże w kancelarii komornika pozostanie do wglądu odpis
elaboratu. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia
licytacji
i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby
te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o
zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów
razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące
egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są
ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na
trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym
toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o
przysądzeniu własności.
W związku ze zmianą ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z dnia
9 września 2000 (Dz. U. 2010 nr 101, poz. 649), od dnia 1 stycznia 2016
r. nabywca licytacyjny winien uiścić podatek od czynności
cywilnoprawnych.
Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w
sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur,
sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie
mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr
68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w
rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks
postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w
imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie
sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku
spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

                                                                                                                                                   
Komornik Sądowy

                                                                                                                                                   
Natalia Gretschel


Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.