Wróć do listy

Smolęcin, zachodniopomorskie

269 333 zł
269 333 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 269 333 zł
Miasto Smolęcin
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 40 400 zł
Numer oferty 76564X179312891
Termin wpłaty wadium 14-12-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Remigiusz Lis zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu:

15 grudnia 2020 roku o godz 10:30

w IX Wydziale Egzekucyjnym Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie sala nr 136 odbędzie się:
D R U G A L I C Y T A C J A

nieruchomości położonej w miejscowości Smolęcin nr działki 112/7, dla której Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie IX Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Policach prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Licytowana nieruchomość posiada powierzchnię 3294 m2, (0,3294 ha). Kształt działki: regularny, przypominający w ogólnym zarysie romb, teren działki: o niewielkich deniwelacjach, opadający w kierunku wschodnim. Warunki gruntowo wodne – przeciętne. Dojazd: drogą nieutwardzoną, gruntową. Nasłonecznienie: korzystne. Sposób użytkowania (obecny): działka zabudowana, porośnięta roślinnością trawiastą, działka otoczona jest ogrodzeniem z siatki leśnej stalowej rozpiętej pomiędzy stalowymi słupkami, brama i furtka z elementów stalowych. Brama otwierana ręcznie.
Na działce znajduje się piwnica zewnętrzna. Stolarka drzwiowa: wzmocnione pełne, nowoczesne. Schody wewnętrzne: betonowe. Ściany z cegły, pokryte farbą ścienną. Posadzka wyłożona glazurą. Instalacja elektryczna. Stan techniczny piwnicy: bardzo dobry. Dla ww. działki brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obowiązuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kołbaskowo, który wyznacza kierunek zagospodarowania - strefa zabudowy mieszkaniowej.

Właścicielem nieruchomości jest dłużnik: xx

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę 404.000,00 zł
Cena wywołania wynosi: 269.333,33 zł

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości tj. 40.400,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację, t.j. 14.12.2020r. w gotówce w kancelarii komornika w Szczecinie przy ul.Rydla 66 lub w postaci książeczki oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu o utracie rękojmi bądź na rachunek bankowy komornika- Bank Polska Kasa Opieki SA II O.w Szczecinie:71 12403927 1111 0010 4548 9537 (wymagane potwierdzenie przelewu). Środki pieniężne stanowiące rękojmię winny się znajdować na rachunku bankowym komornika na dzień poprzedzający licytację.

Nieruchomość tą można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją zaś operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika.

W przetargu nie mogą uczestniczyć dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.