Wróć do listy

Rymań, zachodniopomorskie

211 575 zł
Działka 1.24 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 211 575 zł
Miasto Rymań
Powierzchnia 1.24 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 32 550 zł
Numer oferty 73117X171240017
Termin wpłaty wadium 23-10-2020 Co to znaczy?

Opis

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu, na podstawie art. 110w § 3 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1427 ze zm.), podaje do publicznej wiadomości, że w dniu

24 października 2020 r. o godz. 11:00
w siedzibie Urzędu Skarbowego w Kołobrzegu przy ul. Armii Krajowej 2 w pokoju 314 (3 piętro), odbędzie się

TRZECIA LICYTACJA
nieruchomości położonej w Rymaniu, dla której Sąd Rejonowy w Kołobrzegu prowadzi księgę wieczystą KW XXXX/XXXXXXXX/X, zajętej w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym wobec xx
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 51, położona w Rymaniu, o pow. 1,24 ha. W "Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Rymań" ww. nieruchomość została przeznaczona pod zabudowę mieszkaniowo-usługową (nieuciążliwe rzemiosło i usługi). Na działce znajduje się ogrodzenie drewniane i słupki murowane. Na około 30% powierzchni działki znajduje się drzewostan i zakrzaczenia.
Suma oszacowania licytowanej nieruchomości wynosi 325 500,00 zł (słownie: trzysta dwadzieścia pięć tysięcy pięćset złotych), zaś cena wywołania jest równa 65% wartości sumy oszacowania i wynosi 211 575,00 zł.
Licytant przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć wadium w wysokości 1/10 sumy oszacowania, to jest 32 550,00 zł.
Wadium składa się na rachunek organu egzekucyjnego. Wadium uznaje się za złożone, jeżeli wpłata wadium zostanie uznana na rachunku organu egzekucyjnego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, w który, ma się odbyć licytacja publiczna.
Zgodnie z art. 111d § 1 ww. ustawy, w licytacji nie mogą uczestniczyć: zobowiązany, pracownicy obsługujący organ egzekucyjny, małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo osób, o których mowa wyżej, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji tej samej nieruchomości, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu administracji publicznej, a zezwolenia tego nie przedstawiły. W myśl art. 111d § 3 ww. ustawy, w licytacji mogą również uczestniczyć osoby reprezentowane przez pełnomocnika, które przedłożą pełnomocnictwo do udziału w licytacji stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo lub notarialnie poświadczonym.