Wróć do listy

Książnik, warmińsko-mazurskie

394 533 zł
394 533 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 394 533 zł
Miasto Książnik
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 59 180 zł
Numer oferty 73090X171176783
Termin wpłaty wadium 22-10-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Arkadiusz Królikowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 23-10-2020r., o godz.12:00 oraz o godz.14:30 w budynku Sądu Rejonowego w Ostródzie mającego siedzibę przy ul. Jana III Sobieskiego 12, w sali nr VIII, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należących do dłużnika: xx wg wpisu w księdze wieczystej), położonych: Książnik, gm.Miłakowo, powiat ostródzki, woj.warmińsko-mazurskie, dla których Sąd Rejonowy w Ostródzie VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Morągu prowadzi księgi wieczyste numerach KWXXXX/XXXXXXXX/X ( godz.12:00 ) , KWXXXX/XXXXXXXX/X ( godz.14:30 ),
-nieruchomość gruntowa rolna (KWXXXX/XXXXXXXX/X), położona w Książniku, gm.Miłakowo, dz. nr 256/1, o pow. 7,75 ha ( łąki trwałe, pastwiska, zabudowana halą tunelową na płycie betonowej). Działka użytkowana rolniczo. Dojazd do nieruchomości nieutwardzoną drogą gruntową.

Suma oszacowania wynosi 591 800,00zł (KWXXXX/XXXXXXXX/X-dz.nr 256/1), zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 394 533,33zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 59 180,00zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 390,00zł.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce do dnia 22 października 2020r. albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika do dnia 22 października 2020r.:
PeKaO SA II o/Ostróda 85 12402555 1111 0010 3238 2737
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie raz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.