Wróć do listy

Kuczbork, mazowieckie

496 860 zł
3 006 zł/m2
Dom 165,30 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 496 860 zł
Miasto Kuczbork
Powierzchnia 165,30 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 66 248 zł
Numer oferty 72430X169631063
Termin wpłaty wadium 03-11-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Cezary Fydrych na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 04-11-2020 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Mławie z siedzibą przy ul. Reymonta 3, 06-500 Mława, pokój nr 2B, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: xx położonej przy , 09-310 Kuczbork-Osada, dla której Sąd Rejonowy w Mławie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Żurominie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
- działka gruntu nr 241 o pow. 0,7688ha zabudowana: budynkiem mieszkalnym wolnostojącym piętrowym o pow. użytkowej 165,30m2, budynkiem obory parterowym z poddaszem składowym o pow. użytkowej 356,93m2, budynkiem garażu (wiata) dobudowanym do budynku na sąsiedniej działce oraz starym budynkiem drewnianym (pustostan), - działka gruntu nr 94 o pow. 2,1420ha, - działka gruntu nr 119/1 o pow. 1,7658ha, - działka gruntu nr 122/2 o pow. 1,1429ha, - działka gruntu nr 221 o pow. 0,9272ha, - działka gruntu nr 240 o pow. 0,7314ha, - działka gruntu nr 249 o pow. 1,1185ha, - działka gruntu nr 290 o pow. 0,7987ha, położone: w m. Kuczbork-Osada, gm. Kuczbork-Osada, (jednostka ewidencyjna Kuczbork-Osada, obręb 10 Kuczbork-Osada, jednostka rejestrowa G.42) - działka gruntu nr 190 o pow. 0,3800ha, położona: w m. Kuczbork-Wieś, gm. Kuczbork-Osada, (jednostka ewidencyjna Kuczbork-Osada, obręb 11 Kuczbork, jednostka rejestrowa G.340)

Suma oszacowania wynosi 662 480,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 496 860,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 66 248,00 zł. Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Ciechanowie 94 1020 1592 0000 2602 0054 3520.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Mławie mieszczącym się pod adresem: ul. Reymonta 3, Mława, 06-500 Mława.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.