Wróć do listy

Warszawa, Śródmieście

340 500 zł
9 203 zł/m2
Mieszkanie 37,00 m2 Kawalerka 5 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-54%
Zakończona
-54%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 340 500 zł
Miasto Warszawa
Powierzchnia 37,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Em. Plater 36
Liczba pokoi 1
Piętro 5
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 45 400 zł
Numer oferty 71616X167724675
Termin wpłaty wadium 19-10-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia

Ryszard Moryc

Kancelaria Komornicza, Boya-Żeleńskiego 4a, Warszawa, 00-621 Warszawa

tel. 226280734 / fax. 224123295

Sygnatura: Km 1274/17

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia Ryszard Moryc na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 20-10-2020 o godz. 12:30 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia z siedzibą przy Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa, pokój 235, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx, położonego przy ul. Emilii Plater 36/37, 00-113 Warszawa, dla którego Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 454 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 340 500,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 45 400,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 4 w Warszawie 32 1020 1042 0000 8502 0196 6340.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Termin oględzin nieruchomości został wyznaczony na dzień:

Data oględzin Godziny oględzin
15.10.2020 16:00 - 16:30
oraz w ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie, a operat szacunkowy nieruchomości  w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia mieszczącym się pod adresem: Marszałkowska 82, Warszawa, 00-517 Warszawa.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.