Ząbkowice Śląskie, dolnośląskie
Szczegóły
Opis
Burmistrz Ząbkowic Śląskich ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Ząbkowicach Śląskich, działka nr 5/2, AM-14, obręb Sadino pow. 3.3775 ha
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 867 137,00 zł
Przetarg odbędzie się dnia 12 listopada 2020 roku o godz. 10.00 w budynku
Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich ul. 1 Maja 15 - pokój nr 5.
Dane dotyczące nieruchomości i warunków przetargu:
1. Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Ząbkowicach Śląskich prowadzi księgę
wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X dla nieruchomości stanowiącej działkę nr 5/2
AM-14, obręb Sadino o powierzchni 3.3775 ha. 2. Gmina Ząbkowice Śląskie posiada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
dla dz.nr 5/2. Uchwała Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich Nr LI/105/2013 z dnia 30 grudnia 2013 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta Ząbkowice Śląskie przedmiotową działkę określa jako obszar A10.4P1 . P1- podstawowe przeznaczenie: zabudowa techniczno - produkcyjna, w tym: zakłady produkcyjne, montażowe i przetwórcze z zabudową magazynowo - techniczną, bazy magazynowo składowe, logistyczne, zakłady usług przemysłowych, technicznych, transportowych, ośrodki badawcze wraz z przynależnymi funkcjami i przynależnym
zagospodarowaniem terenu. 3. Działka nr 5/2 zlokalizowana przy drodze o nawierzchni nieutwardzonej. Działka ma
kształt regularny, kształtem zbliżony do prostokąta. Teren działki nieogrodzony, na znacznej części płaski. Część działki porośnięta pojedynczym drzewostanem. Przedmiotowa działka graniczy z terenami przemysłowymi, z ulicą Cukrowniczą oraz z torami kolejowymi. Działka ma dobrą komunikację z międzynarodową trasą E-8 Kudowa- Wrocław poprzez obwodnicę Ząbkowic Śląskich. Przez teren działki przebiega rów, który nieznacznie utrudnia zainwestowanie przedmiotowej działki. W dalszej odległości od wycenianej działki znajdują się sieci infrastruktury technicznej:
sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, sieć gazowa, sieć deszczowa oraz energetyczna. 4. Zbycie nieruchomości odbywa się według stanu prawnego uwidocznionego
w danych ewidencji gruntów prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich i nie obejmuje okazania prawnego przebiegu granic działki w terenie. Gmina Ząbkowice Śląskie nie bierze odpowiedzialności za ewentualne różnice między stanem prawnym a stanem faktycznym na gruncie.
OW
5. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie w pieniądzu wadium
w wysokości - 86 713,70 zł na rachunek Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich w Banku Spółdzielczym w Ząbkowicach Śląskich - nr 04 95330004 2001 0009 8645 0005
- do dnia 05 listopada 2020 roku. 6. Do ceny nabycia działki zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23 %. 7. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne osobiście lub przez
pełnomocnika. 8. Osoba prawna winna przedłożyć aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego. 9. Uczestnicy przetargu zobowiązani są posiadać; dokument tożsamości oraz
potwierdzenie wniesienia wadium. 10. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym, że postąpienie nie
może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej, z zaokrągleniem do pełnych
dziesiątek złotych. 11. Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu, jednak nie
później niż przed upływem 3 dni od dnia odwołania lub zamknięcia przetargu. 12. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygrał przetarg zaliczone zostanie
na poczet ceny nabycia nieruchomości. 13. Organizator przetargu jest obowiązany zawiadomić osobę ustaloną, jako nabywca
nieruchomości o miejscu i terminie umowy sprzedaży, najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Wyznaczony termin nie może być krótszy niż 7 dni od
dnia doręczenia zawiadomienia. 14. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez
usprawiedliwienia do zawarcia umowy, w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu, o którym mowa w punkcie 13, organizator przetargu może odstąpić
od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. 15. Koszty notarialne związane ze sporządzeniem umowy sprzedaży oraz opłaty sądowe
związane z dokonaniem wpisów w księgach wieczystych pokrywa nabywca. 16. Okazanie granic działki i poniesienie kosztów z tym związanych, należy do nabywcy. 17. Burmistrz Ząbkowic Śląskich zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z przyczyn
istotnych. 18. Dodatkowe informacje o w/w nieruchomości będącej przedmiotem przetargu można
uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich ul. 1 Maja 15, pokój nr 25, tel. 74 8 165 323 oraz na stronie internetowej - www.zabkowiceslaskie.pl.
Sporządził: Piotr Piwkowski, dnia 07 września 2020 roku.
Pulon
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie