Wróć do listy

Poznań, Nowe Miasto

178 350 zł
4 115 zł/m2
Mieszkanie 43,34 m2 2 pokoje 6 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-64%
Zakończona
-64%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 178 350 zł
Miasto Poznań
Powierzchnia 43,34 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Os. Piastowskie 99
Liczba pokoi 2
Piętro 6
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 23 780 zł
Numer oferty 67317X157656417
Termin wpłaty wadium 14-10-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

Jakub Witosławski

Kancelaria Komornicza, ul. Dolina 21/10, Poznań, 61-551 Poznań

tel. 882-707-968 / fax.

Sygnatura: Km 730/17

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Jakub Witosławski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 15-10-2020 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu z siedzibą przy Al. Marcinkowskiego 32, 61-745 Poznań, pokój 8, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego położonego przy os. Piastowskie 99/52, 61-163 Poznań, dla którego Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal składa się z: kuchnia, 2 pokoje, łazienka, korytarz, loggia, piwnica. Powierzchnia: 43,34 m2. Lokal na VI piętrze, winda, wejście do lokalu ze wspólnego korytarza.

Suma oszacowania wynosi 237 800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 178 350,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 23 780,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Kaliszu 49 1020 2212 0000 5502 0338 7115.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w następujących terminach:

Data oględzin Godziny oględzin
08.10.2020 12:00 - 12:00
oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu mieszczącym się pod adresem: Al. Marcinkowskiego 32, Poznań, 61-745 Poznań.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.