Chorzów, śląskie
To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Szczegóły
Opis
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym
w Chorzowie
Witold Walków
Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów
tel. 322411610 / fax. 324310030
Sygnatura: KM 3707/18
O B W I E S Z C Z E N I E
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 11 września 2020r. o godz. 12:00 w sali nr 108 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:
P I E R W S Z A L I C Y T A C J A
nieruchomości stanowiącej własność dłużnika:
xx
41-500 CHORZÓW, ul. GAŁECZKI 47/40
położonej w: CHORZÓW przy ul. GAŁECZKI 47/40, opisanej jako LOKAL MIESZKALNY STANOWIĄCY ODRĘBNĄ NIERUCHOMOŚĆ, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Lokal mieszkalny usytuowany jest na 3 piętrze budynku (4 kondygnacja), posiada powierzchnię użytkową 46,80 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju. Brak jest pomieszczeń przynależnych do lokalu.
Zgodnie z treścią działu III księgi wieczystej nr XXXX/XXXXXXXX/X sporządzono zaświadczenie wydane w trybie ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów - sygnatura GPM 00772, wydane w dniu 08.07.2019r. przez Prezydenta Miasta Chorzów.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 143.200,00 zł (sto czterdzieści trzy tysiące dwieście złotych).
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania, tj. kwotę 107.400,00 zł (sto siedem tysięcy czterysta złotych).
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. kwotę 14.320,00 zł (czternaście tysięcy trzysta dwadzieścia złotych), najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.
Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją (po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią), operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze komornika.
Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w biurze Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie (sygn. akt VIII Co 2476/18).
Jednocześnie Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza nr VIII w Chorzowie informuje, że nie jest wykluczone, że zmianie ulegnie numer sali, na której odbędzie się licytacja, w związku z czym w dniu licytacji należy telefonicznie potwierdzić numer sali w tutejszej Kancelarii lub w Wydziale VIII Sądu Rejonowego w Chorzowie (sygn. akt VIII Co 2476/18).
Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.
Komornik Sądowy
Witold Walków
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie