Wróć do listy

Wójcin, łódzkie

190 725 zł
190 725 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 190 725 zł
Miasto Wójcin
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo łódzkie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 25 430 zł
Numer oferty 64788X151733499
Termin wpłaty wadium 09-08-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Bartosz Podyma na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-08-2020 o godz. 11:45 w budynku Sądu Rejonowego w Wieluniu z siedzibą przy ul. Jana Kilińskiego 12, 98-300 Wieluń, pokój wg.wokandy, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:xx, położonej przy ,Wójcin, 98-432 98-432, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
- Działka 421 o pow. 0,4960ha położona w otoczeniu terenów leśnych. Działka w kształcie prostokąta posiadająca dwustronny dostęp do drogi gruntowej. Teren płaski. Działka zalesiona drzewostanem sosnowym w wieku około 40 lat, częściowo zakrzaczenia, częściowo halizna. Zwarcie luźne. - Działka 425 o pow. 0,1507ha położona w otoczeniu terenów leśnych. Działka w kształcie prostokąta posiadająca dojazd drogą gruntową. Teren płaski. Działka zalesiona drzewostanem sosnowym w wieku około 40 lat, częściowo zakrzaczenia, częściowo halizna. Zwarcie luźne. W znacznej części młodnik – samosiejka. - Działka 591 o pow. 0,0425ha położona w otoczeniu terenów leśnych. Działka w kształcie prostokąta nie posiadająca bezpośredniego dostępu do drogi. Działka zalesiona drzewostanem sosnowo brzozowym w wieku około 40 lat. Zwarcie luźne. - Działka 1238 o pow. 2,2662ha w kształcie zbliżonym do nieregularnego prostokąta. Działka położona w otoczeniu terenów rolnych oraz pojedynczej zabudowy mieszkaniowej, posiada dwustronny dostęp do drogi, teren płaski, częściowo ogrodzona. Frontowa część zabudowana budynkiem mieszkalno gospodarczym. Pozostała część użytkowana rolniczo. Budynek mieszkalno gospodarczy z lat powojennych, parterowy, murowany, wolnostojący z nieużytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony. Stan techniczny zabudowań bardzo zły. Powierzchnia użytkowa ok. 60m2. Działka 1230/5 o pow. 0,0150ha i działka 1230/7 o pow. 0,0198ha w kształcie prostokąta. Teren działki płaski, ziemny. Dojazd do działki poprzez działkę 1230/8, z którą tworzy funkcjonalną całość. Działka 1230/8 o pow. 1,2643ha jest w kształcie zbliżonym do litery „L” . Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi utwardzonej. Działka położona w otoczeniu terenów rolnych i sporadycznej zabudowy mieszkaniowej. Teren działki płaski, ziemny. Frontowa część działki zabudowana budynkiem mieszkalnym i stodołą. Działka jest częściowo ogrodzona. Do działki doprowadzone przyłącz wodne, energetyczne i znajduje się szambo. Teren działki z nasadzeniami ozdobnymi i pojedynczymi zadrzewieniami w okolicach zabudowań. Poza zabudowaniami działka użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry. Przez działkę 1230/8 dojazd do działek 1230/5 i 1230/7. Budynek mieszkalny w technologii tradycyjnej murowanej systemem gospodarczym w 1939r. Budynek stodoły prawdopodobnie z lat 50-60-tych murowany parterowy z częściowo nieużytkowym poddaszem o pow. ok. 100m2. Dach dwuspadowy kryty dachówką. Nieruchomość (działka 1230/8) obciążona służebnością osobistą na rzecz Jadwigi Strzały. Suma oszacowania wynosi: - działka 421 – 8.300,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 6.225,00zł - działka 425 – 1.600,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1.200,00zł - działka 591 – 400,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 300,00zł -działka 1238 - 136.000,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 102.000,00zł - działki 1230/5, 1230/7, 1230/8: - bez obciążenia 175.500,00zł zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 131.625,00zł -z obciążeniem 108.100,00złzaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 81.075,00zł Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest: działka 421 – 830,00zł, działka 425 – 160,00zł, działka 591 – 40,00zł., działka 1238 – 13.600,00zł. - działki 1230/5, 1230/7, 1230/8 - bez obciążenia - 17.550,00zł, z obciążeniem 10.810,00zł. Łącznie

Suma oszacowania wynosi 254 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 190 725,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 25 430,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA Oddział 1 w Wieluniu 43 1020 4564 0000 5702 0082 0472.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.