Wróć do listy

Wola Łącka, mazowieckie

1 873 950 zł
1 873 950 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 1 873 950 zł
Miasto Wola Łącka
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 249 860 zł
Numer oferty 61197X143323377
Termin wpłaty wadium 25-06-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gostyninie Maciej Krysiński Kancelaria Komornicza nr I w Gostyninie na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-06-2020 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Gostyninie z siedzibą przy 3-go Maja 43, 09-500 Gostynin, pokój Sala nr II, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy , 09-520 Wola Łącka, dla której Sąd Rejonowy w Gostyninie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość, stanowi zwarty kompleks działek gruntu 21/6, 21/7, o łącznej powierzchni 3,47 ha zabudowanych budynkiem sali konferencyjnej z restauracją i częścią hotelową. Teren nieruchomości jest częściowo ogrodzony w części frontowej znajdują się pozostałości po murowanym ozdobnym ogrodzeniu, którego słupki były obłożone ozdobnym kamieniem wraz z ozdobną metalową bramą. Pozostała część nieruchomości była ogrodzona siatką zamocowaną na słupkach metalowych na podmurówce betonowej, obecnie pozostały niewielkie fragmenty ogrodzenia, głównie w części frontowej, pozostała część ogrodzenia zdewastowana i niekompletna. Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej- droga krajowa nr 60 Płock- Kutno. Nieruchomość posiada dostęp do wodociągu gminnego oraz kanalizacji(szambo własne bezodpływowe- zbiorniki zlokalizowane na terenie nieruchomości). Budynek Sali konferencyjnej z restauracją i częścią hotelową to obiekt o powierzchni zabudowy 2 572,30m2. Przedmiotowy budynek został zrealizowany w technologii tradycyjnej murowanej jako wolnostojący o 1,5 kondygnacji nadziemnej, niepodpiwniczony z dachem wielospadowym. Zgodnie z wypisem z kartoteki budynków budynek został oddany do użytkowania w 2010 r. W części przyziemia znajdowały się sale konferencyjne i bankietowe z całym zapleczem sanitarno-gastronomicznym, na poddaszu natomiast zostały zaprojektowane 23 pokoje hotelowe 1 i 2 osobowe z łazienkami. Od dłuższego czasu na terenie nieruchomości nie jest prowadzona działalność gospodarcza zgodna z przeznaczeniem budynku. Na dzień oględzin budynek jest zdewastowany i złym stanie technicznym. Brak jest okien, drzwi, instalacji wewnętrznych, skradzione zostały wszystkie przedmioty przedstawiające jakąś wartość.

Suma oszacowania wynosi 2 498 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1 873 950,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 249 860,00 zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ BNP Paribas SA 81 1600 1462 1831 9838 9000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.