Wróć do listy

Łódź, Śródmieście

111 000 zł
1 917 zł/m2
Mieszkanie 57,91 m2 2 pokoje 2 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-78%
Zakończona
-78%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 111 000 zł
Miasto Łódź
Powierzchnia 57,91 m2
Województwo łódzkie
Ulica Tuwima 23
Liczba pokoi 2
Piętro 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 800 zł
Numer oferty 58929X138011721
Termin wpłaty wadium 11-05-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

zastępca Maciej Skowroński

Kancelaria Komornicza, Gdańska 91/93, Łódź, 90-613 Łódź

tel. 426377902 / fax. 426304422

Sygnatura: Km 2282/15

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi zastępca Maciej Skowroński na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 12-05-2020 o godz. 10:00 Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia Sekcja Egzekucyjna przy II Wydz.Cywilnym 90-441 Łódź, al. Tadeusza Kościuszki 107/109 w sali B (wejście od ul.Wólczańskiej 138) odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx, położonej przy ul. Juliana Tuwima 23/16, 90-015 Łódź, dla której Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
prawo własności nieruchomości stanowiącej odrębny lokal mieszkalny usytuowany na II piętrze, składający się z 2 pokoi, kuchni, łazienki, ubikacji i korytarza, o powierzchni 57,91m2

Suma oszacowania wynosi 148 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 111 000,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 800,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: ING Bank Śląski 35105014611000002270797232.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w  Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi Andrzej Karwecki Zastępca Maciej Skowroński, 90-613 Łódź ul. Gdańska 91/93 (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznie pod numerem tel. 517-798-137) .

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.