Wróć do listy

Szczecin, zachodniopomorskie

74 625 zł
3 698 zł/m2
Mieszkanie 20,18 m2 Kawalerka Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-63%
Zakończona
-63%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 74 625 zł
Miasto Szczecin
Powierzchnia 20,18 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Kazimierza Królewicza 59
Liczba pokoi 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 950 zł
Numer oferty 5763X13496949
Termin wpłaty wadium 12-07-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie

Małgorzata Pędziszczak

Kancelaria Komornicza, Monte Cassino 3 /3, Szczecin, 70-464 Szczecin

tel. 918206743 / fax. 914336348

Sygnatura: Km 2330/17

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie Małgorzata Pędziszczak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 13-08-2018 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie z siedzibą przy Kaszubska 42, 70-227 Szczecin, pokój 50, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xxx , położonego przy Kazimierza Królewicza 59/47, 71-550 Szczecin wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Wspólny Dom" w Szczecinie pod numerem 1 (adres spółdzielni: Kazimierza Królewicza 59/47, Szczecin, 71-550 Szczecin).
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny składa się z jednego pokoju, wnęki kuchennej, łazienki z WC oraz przedpokoju, o łącznej powierzchni 20,18 m2. Wadium należy wpłacić najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Suma oszacowania wynosi 99 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 74 625,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 950,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ BNP Paribas 85 20300045 1110 0000 0243 6670.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 16:00 do godz. 18:00 a w ciągu tygodnia przed licytacją przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie w VI Wydziale Egzekucyjnym pod adresem Kaszubska 42.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.