Wróć do listy

Poznań, Jeżyce

315 975 zł
3 709 zł/m2
Mieszkanie 85,20 m2 3 pokoje 2 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-69%
Zakończona
-69%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 315 975 zł
Miasto Poznań
Powierzchnia 85,20 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Kochanowskiego 23
Liczba pokoi 3
Piętro 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 42 130 zł
Numer oferty 57258X134098239
Termin wpłaty wadium 06-04-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

Marek Przywecki

Kancelaria Komornicza, Grunwaldzka 17, Poznań, 60-782 Poznań

tel. 616660099, 505960510 / fax. 618656500

Sygnatura: Km 1113/15

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Marek Przywecki

na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że

w dniu 07-04-2020 o godz. 11:30

w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 1.06,  odbędzie się:

pierwsza licytacja

spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx, położonego przy Kochanowskiego 23/6, 60-846 Poznań, dla którego Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, wpisanego w rejestrze lokali własnościowych Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej Jeżyce.
Lokal położony jest na drugim piętrze budynku i składa się z następujących pomieszczeń: salonu z wyjściem na balkon, pokoju, łazienki z WC, kuchni z wyjściem na balkon, korytarza. Łączna powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 85,20 m2. Standard wykończenia pomieszczeń - deweloperski.

Suma oszacowania wynosi 421 300,00 zł,

zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 315 975,00 .

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 42 130,00 zł.

Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg:

- w Kancelarii Komornika w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

- albo na rachunek bankowy komornika: 

Bank Polska Kasa Opieki S.A. o numerze: 17 1240 6609 1111 0010 5329 6752 z dopiskiem rękojmia do Km 1113/15

(uznanie na rachunku komornika musi nastąpić najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg)

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją można oglądać operat szacunkowy tej nieruchomości oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu mieszczącym się pod adresem: Kamiennogórska 26, Poznań, 60-179 Poznań.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.