Wróć do listy

Dmenin, łódzkie

448 500 zł
2 657 zł/m2
Dom 168,80 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 448 500 zł
Miasto Dmenin
Powierzchnia 168,80 m2
Województwo łódzkie
Ulica Dmenin 133
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 59 800 zł
Numer oferty 54527X127702237
Termin wpłaty wadium 09-03-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radomsku Bożena Pietras na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-03-2020 o godz. 10:25 w budynku Sądu Rejonowego w Radomsku z siedzibą przy , 97-500 , odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy Dmenin 133, 97-512 Kodrąb, dla której Sąd Rejonowy w Radomsku prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
działki nr 369/3,369/4 i 369/5 o pow.1,4825 ha.Działka nr 369/3 o pow.593 m2 zabudowana murowanym trzykondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym o pow. użytkowej 168,80 m2 zwartym z budynkiem dwustanowiskowym garażu o pow. użytkowej 51,40 m2 .Jedno pomieszczenie garażu znajduje się już na działce nr 369/4..Działka 369/4 o pow. 1332 m2 zabudowana jest także budynkiem gospodarczo-garażowym o pow.użytkowej 98,80 m2 oraz budynkiem gosp.-garażowym o pow. użytkowej 149,70m2..Działka nr 369/5 o pow.0,54 ha zabudowana jest budynkiem wiaty garażowej o pow.110,60 m zwartym z niższym budynkiem wiaty garażowej o pow. użytkowej 130,60 m22,który przylega do budynku jednej z chlewni.Na działce 369/5 znajdują się dwie chlewnie o zbliżonej wielkości o pow. zabudowy 482,60m2 oraz 464,30m2..Budynki są w stanie technichnicznym zadawalającym. Pozostała część działki nr 369/5 o pow.0,75 ha stanowi grunty rolne o dobrej klasie.Działki w części ogrodzone. Nieruchomść posiada niebędną infrastrukturę techniczną i dojazd drogą utwardzoną.Możliwa sprzedaż działek pojedynczo. Poszczególne działki zostały wycenione w następujący sposób: -działka nr 369/3 o pow.593 m2 na kwotę 247 000,00zł ( służebność wygasła) -działka nr 369/4 o pow.1 332 m2 na kwotę 63 000,00 zł -działka nr 369/5 o pow.1,29 ha na kwotę 288 000,00zł. Należącej do dłużników: Iwona Węgrzyńka i Marek Węgrzyński położonej: 97-512 Kodrąb, Dmenin 133, dla której Sąd Rejonowy w Radomsku Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW 44843 [NKW: XXXX/XXXXXXXX/X]

Suma oszacowania wynosi 598 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 448 500,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 59 800,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank Spółdzielczy w Radomsku 77 89800009 2001 0081 2818 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.