Wróć do listy

Kokoszki, wielkopolskie

105 993 zł
992 zł/m2
Mieszkanie 106,89 m2 4 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 105 993 zł
Miasto Kokoszki
Powierzchnia 106,89 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 19
Liczba pokoi 4
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 15 899 zł
Numer oferty 53953X126357929
Termin wpłaty wadium 08-03-2020 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wrześni Mariusz Celmer na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 09-03-2020 o godz. 11:30 w budynku Sądu Rejonowego we Wrześni z siedzibą przy Jana Pawła II 10, 62-300 Września, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx położonego przy Kokoszki 19/1,Kokoszki, 62-330 Nekla, dla którego Sąd Rejonowy we Wrześni IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość lokalowa nr 1 - o powierzchni użytkowej 106,89 m2, składająca się z 4 pokoi, salonu, kuchni, hallu i łazienki, położona na parterze w budynku mieszkalnym dwurodzinnym zlokalizowanym w miejscowości Kokoszki 19, gm. Nekla. Z prawem własności lokalu związany jest udział 1/2 części w częściach wspólnych budynku oraz w prawie własności nieruchomości gruntowej, dla której Sąd Rejonowy we Wrześni Wydział IV Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 158 990,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 105 993,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 15 899,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A.I.O.WRZEŚNIA 23102041150000960200040204.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 10:30 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.