Wróć do listy

Porost, zachodniopomorskie

125 760 zł
Działka 0.5714 ha Zakup od syndyka Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 125 760 zł
Miasto Porost
Powierzchnia 0.5714 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Syndyk
Wadium 12 576 zł
Numer oferty 536252X1255902187
Termin wpłaty wadium 23-06-2026 Co to znaczy?

Opis

Syndyk masy upadłości wyznaczony w postępowaniu prowadzonym pod sygn. akt: KO1K/GUp-s/140/2025 sprzeda działkę i udział 1/2 w działce w miejscowości Porost (gmina Bobolice)

Podstawowe informacje o nieruchomościach:

Działki zlokalizowane są w miejscowości Porost, gmina Bobolice, powiat Koszaliński,
Syndyk prowadzi łączną sprzedaż całości działki nr 184/1 i udziału 1/2 w działce nr 181/4,
Powierzchnia działki 184/1 – 0,2400 HA – z czego 0,1700 HA oznaczone jest jako grunty orne (RVI), a 0,07 HA jako łąki trwałe (ŁIV),
Powierzchnia działki 181/4 – 0,3314 HA – z czego 0,2658 HA oznaczone jest jako grunty orne (RVI), a 0,0656 HA jako łąki trwałe (ŁIV),
Działki zlokalizowane są 250 metrów od Jeziora Chlewo, ~5 km od Bobolic, ~13 km od Białego Boru i ~40 km od Koszalina,
Księga wieczysta: działki 181/4 – KO1I/0031433/2, działki 184/1 – KO1I/0032063/4,
Brak jest możliwości zakupu tylko jednej działki.
Minimalna cena sprzedaży to 125.760 zł

Pierwsze rozpatrzenie ofert nastąpi w dniu 23 czerwca 2026 r. po godz. 12:00. Kolejne rozpatrzenie w przypadku wpływu następnych ofert następować będzie co tydzień (we wtorek) począwszy od 30 czerwca 2026 r.

W przypadku zbliżonych cenowo ofert syndyk planuje przeprowadzenie telefonicznej aukcji, gdzie zastrzega się, iż aukcja nie będzie przeprowadzana w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu składania ofert, wyboru oferenta i procesu samej sprzedaży znajdują się w regulaminie sprzedaży, którego pełna treść dostępna jest poniżej.

Operaty szacunkowe oraz pełna treść regulaminu sprzedaży dostępne są na stronie kancelarii syndyka.

Regulamin sprzedaży z dnia 8 czerwca 2026 r.

Prawa własności do nieruchomości gruntowej oraz udziału 1/2 w nieruchomości gruntowej położonych w miejscowości Porost w gminie Bobolice

Zgodnie z art. 491[11a] Ustawy z dn. 28 lutego 2003r. – Prawo upadłościowe (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 794, z późn. zm.) dokonano zawiadomienia o wyborze sposobu likwidacji składnika masy upadłości, na podstawie którego prowadzona jest sprzedaż zgodnie z poniższymi warunkami.

I. SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI, PO UPRZEDNIM PRZEPROWADZENIU AUKCJI:

prawa własności do nieruchomości gruntowej położonej w miejscowości Porost, gmina Bobolice, działka numer 184/1 o powierzchni 0,2400 ha. Księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, VI Wydział Ksiąg Wieczystych. Zgodnie z uproszczonym wypisem z rejestru gruntów 0,17 ha działki oznaczone jest jako grunty orne (RVI), a 0,07 ha jako łąki trwałe (ŁIV). Wartość rynkowa nieruchomości wynosi 91.820,00 zł (dziewięćdziesiąt jeden tysięcy osiemset dwadzieścia złotych 00/100), wartość dla wymuszonej sprzedaży 64.270,00 zł (sześćdziesiąt cztery tysięcy dwieście siedemdziesiąt złotych 00/100). Numer składnika masy upadłości 2.1.
prawa własności do ½ udziału 1/2 w nieruchomości gruntowej położonej w miejscowości Porost, gmina Bobolice, działka numer 181/4 o powierzchni 0,3314 ha. Księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, VI Wydział Ksiąg Wieczystych. Zgodnie z uproszczonym wypisem z rejestru gruntów 0,2658 ha działki oznaczone jest jako grunty orne (RVI), a 0,0656 ha jako łąki trwałe (ŁIV). Wartość rynkowa nieruchomości w udziale do 1/2 części wynosi 87.840,00 zł (osiemdziesiąt osiem tysięcy osiemset czterdzieści złotych 00/100), wartość dla wymuszonej sprzedaży 61.490,00 zł (sześćdziesiąt jeden tysięcy czterysta dziewięćdziesiąt złotych). Numer składnika masy upadłości 2.2.
Sprzedaż łączna składników masy za kwotę nie mniejszą niż 125.760 zł (sto dwadzieścia pięć tysięcy siedemset sześćdziesiąt złotych).
II. TERMINY.

Oferty dotyczące zakupu udziału w nieruchomości oferenci winni składać do kancelarii syndyka na adres: ul. Piłsudskiego 6, 75-511 Koszalin lub przesyłać skan podpisanej elektronicznie oferty na skrzynkę e-mail (dostępny na stronie kancelarii syndyka), a w przypadku skanu oferty zastrzega się konieczność dostarczenia oryginalnie podpisanej oferty w terminie nie późniejszym niż w ciągu 3 dni od dnia przesłania oferty w formie elektronicznej.
Pierwsze rozpatrzenie ofert nastąpi w dn. 23 czerwca 2026r. po godz. 12:00. W przypadku zbliżonych cenowo ofert syndyk planuje przeprowadzenie telefonicznej aukcji, gdzie zastrzega się, iż aukcja nie będzie przeprowadzana w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Kolejne rozpatrzenie w przypadku wpływu następnych ofert następować będzie co tydzień (we wtorek) począwszy od 30 czerwca 2026 r. – w zależności od napływu ofert spełniających warunki zawarte w niniejszym regulaminie.

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.