Łąkie, wielkopolskie
Szczegóły
Opis
CZWARTY PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY- LICYTACJA
na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 3 w budynku nr 71 wraz z udziałem w gruncie
nieruchomości Gminy Lipka, działka nr ewidencyjny 58 położona obręb Łąkie, gm. Lipka
1. Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej: księga wieczysta KW XXXX/XXXXXXXX/X, obręb
Łąkie, lokal nr 3 w budynku nr 71, działka numer ewidencyjny 58.
2. Powierzchnia nieruchomości: 0,1720 ha
3. Opis nieruchomości:
Nieruchomość zabudowana oznaczona na działce nr 58 o powierzchni 1720 m2, na której położony jest
budynek z 4 lokalami mieszkalnymi, w tym lokal mieszkalny nr 3 po byłym ośrodku zdrowia. Na terenie
działki znajduje się budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej oraz budynek
gospodarczo-garażowy. Wybudowane w latach powojennych w technologii tradycyjnej murowanej.
Teren posiada uzbrojenie w sieci infrastruktury technicznej:
- sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, przyłącze energetyczne.
Kształt działki jest nieregularny, wieloboczny i wydłużony. Działka jest ogrodzona. Dojazd do
nieruchomości drogą utwardzoną o nawierzchni asfaltowej.
Według wypisu z rejestru gruntów w skład nieruchomości wchodzą:
- tereny mieszkaniowe o symbolu „B”- pow. 0,0616 ha,
- grunty orne RIVa – pow. 0,0802 ha,
- grunty orne RV – pow. 0,0302 ha.
Przedmiotowy lokal nr 3 znajduje się na parterze budynku mieszkalnego.
Lokal mieszkalny nr 3 o powierzchni użytkowej 98,60 m²; wiatrołap 2,32m2
, korytarz 14,23m2, korytarz2,34m2 , WC 6,54m2 , łazienka 11,51m2, WC 5,75m2
, łazienka 5,30m2 , pokój 11,60 m2 , pokój 12,07m2 ,pokój 6,62m2 , pokój 9,60m2 , kuchnia 10,72 m2
Z lokalem związane są pomieszczenia przynależne:
- pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 7,11 m²,
- piwnica o powierzchni 7,30 m².
Udział w prawie własności gruntu oraz w częściach wspólnych budynku i urządzeniach, które nie służą
wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali wynosi 11301/38054.
Dla lokalu będzie odrębna księga wieczysta.
4. Przeznaczenie nieruchomości w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego: teren
obejmujący działkę nr 58 nie posiada aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Według Studium
uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ww. działka ma przeznaczenie jako tereny
zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej z usługami.
5. Obciążenie nieruchomości: nieruchomość wolna jest od obciążeń.
6. O sprzedaży nieruchomości zadecydowała Rada Gminy Lipka Uchwałą NR XVII/136/25 z dnia 24
października 2025 roku, w sprawie zbycia lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Lipka
znajdującego się w budynku oznaczonym nr 71 w miejscowości Łąkie, działka numer ewidencyjny 58 obręb
0011 Łąkie, gm. Lipka.
7. Cena wywoławcza nieruchomości: 137 000,00 zł (słownie: sto trzydzieści siedem tysięcy złotych
00/100) obniżona od ceny pierwotnej o ok 20%
Sprzedaż lokalu jest zwolniona z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o podatku od
towarów i usług.
8. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłacenie na konto Urzędu Gminy Lipka
Nr 29894300040000025720000420 w Banku Spółdzielczym w Lipce wadium w wysokości 13 700,00 PLN
(słownie: trzynaście tysięcy siedemset złotych 00/100) w terminie do dnia 29 lipca 2026 roku
z dopiskiem; „lokal nr 3, Łąkie. Za datę wpłaty wadium uważać się będzie datę wpływu pieniędzy na ww.
konto. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu oraz dowód tożsamości ze zdjęciem, podlega
przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu. Udostępnienie lokalu do oględzin: według
indywidualnego zgłoszenia.
Historyczne ceny
Podobne oferty
Zobacz więcejRodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie