Wróć do listy

Świętochłowice, śląskie

99 000 zł
2 437 zł/m2
Mieszkanie 40,63 m2 2 pokoje Parter Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-60%
Zakończona
-60%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 99 000 zł
Powierzchnia 40,63 m2
Województwo śląskie
Ulica Katowicka 30e
Liczba pokoi 2
Piętro parter
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 11 000 zł
Numer oferty 528014X1236608791
Termin wpłaty wadium 14-08-2026 Co to znaczy?

Opis

Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2021 r., poz. 2213.), uchwały nr IV/24/14 Rady Miejskiej w Świętochłowicach z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na okres dłuższy niż trzy lata (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 29 grudnia 2014 r., poz. 6724 z późn. zm.), zarządzenia Nr 177/2026 Prezydenta Miasta Świętochłowice z dnia 21 kwietnia 2026 r. w sprawie ogłoszenia pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 16 usytuowanego w segmencie nr 30e budynku położonego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 30d-30e-30f Prezydent Miasta Świętochłowice ogłasza pierwszy publiczny przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż wolnego lokalu mieszkalnego nr 16 usytuowanego w segmencie nr 30e budynku położonego w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 30d-30e-30f wraz ze sprzedażą ułamkowej części gruntu Sprzedaż lokalu mieszkalnego pozostającego własnością Gminy Świętochłowice nastąpi wraz ze sprzedażą udziału w wysokości 19/1000 we współwłasności: - części wspólnych budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokalu, - działki oznaczonej w obrębie Świętochłowice numerem ewidencyjnym 3196/150 o powierzchni 1836 m 2 , dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie - Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą: KW Nr KA1C/(…) .

 Informacja o wpisach w księdze wieczystej stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia. Łączna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi: 40,63 m 2 oraz toaletą na korytarzu o powierzchni użytkowej 3,66 m 2 wraz z piwnicą o powierzchni użytkowej 2,13 m 2 (również oznaczoną numerem 16). Lokal usytuowany jest na poddaszu, składa się z dwóch pokoi, kuchni. 

Okna drewniane. Lokal mieszkalny wyposażony jest w instalacje: wodno-kanalizacyjną, gazową, elektryczną, centralne ogrzewanie. Instalacje wymagają sprawdzenia, ewentualnej wymiany lub doprowadzenia do stanu zgodności z aktualnie obowiązującymi przepisami przez nabywcę we własnym zakresie. Przedmiotowy lokal stanowi pustostan, w którym nikt nie jest zameldowany. Stan techniczny lokalu oceniono jako do generalnego remontu. Lokal mieszkalny można oglądać po uprzednim telefonicznym skontaktowaniu się z Administracją Domów Mieszkalnych nr 3 przy ul. Katowickiej 33, tel. 32/2452-185. Cenę wywoławczą do pierwszego przetargu ustala się na kwotę 99 000,00 zł. Przetarg odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2026 roku o godzinie 11 00 w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach, ul. Katowicka 54. Wadium w wysokości 11 000,00 zł należy wpłacić przelewem na konto w PKO BP SA nr 73 1020 2313 0000 3602 0574 0586 do dnia 14 sierpnia 2026 r. , z dopiskiem „BRM/2026/wadium do przetargu ul. Katowickiej 30e/16 oraz imię i nazwisko osoby nabywającej lokal”. 

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.