Wróć do listy

Żagań, lubuskie

240 000 zł
6 417 zł/m2
Mieszkanie 37,40 m2 2 pokoje 3 piętro Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 240 000 zł
Miasto Żagań
Powierzchnia 37,40 m2
Województwo lubuskie
Ulica Libelta 13
Liczba pokoi 2
Piętro 3
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 24 000 zł
Numer oferty 528004X1236585371
Termin wpłaty wadium 12-08-2026 Co to znaczy?

Opis

BURMISTRZ MIASTA ŻAGAŃ OGŁASZA
PIERWSZY NIEOGRANICZONY PRZETARG USTNY
na sprzedaż komunalnej nieruchomości 

 Nieruchomością wyznaczoną do sprzedaży jest lokal mieszkalny nr 20, położony przy ul. Libelta 13, o powierzchni 37,40 m2, wraz z pomieszczeniami przynależnymi – piwnicą o powierzchni 4,20 m2 z udziałem 48/1000 w częściach wspólnych budynku ul. Libelta 13 oraz nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym 978/1 o powierzchni 0,1027, dla którego prowadzona jest księga wieczysta XXXX/XXXXXXXX/X. 

 Cena nieruchomości 240.000,00 zł i jest to cena wywoławcza 
Wadium 24.000,00 zł. 

Opis nieruchomości: Lokal mieszkalny położony w centralnej części miasta na V kondygnacji budynku wielorodzinnego mieszkalnego, położonego przy ulicy Libelta 13 w Żaganiu. Na lokal składają się: 2 pokoje, kuchnia, łazienka z wc, przedpokój oraz pomieszczenie przynależne - 1 piwnica. Lokal posiada instalacje: elektroenergetyczną, wodociągową oraz kanalizacyjną. Budynek użytkowany zgodnie z przeznaczeniem w dobrym stanie technicznym. Budynek położony jest w obszarze obowiązywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w jednostce oznaczonej symbolem: 8KX- ciąg pieszo - jezdny , pieszo - rowerowy (125 m2), UK, UP16 - tereny usług komercyjnych i publicznych (726 m2), ZP17 – tereny zieleni (177 m2).

Nieruchomość wpisana w jest w księdze wieczystej XXXX/XXXXXXXX/X
Obciążenia i zobowiązania ciążące na nieruchomościach– Brak.
Termin zagospodarowania nieruchomości – Nie dotyczy.

Wnioski o pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości można było składać do dnia 8 lipca 2026 r. Wnioski mogły składać osoby, którym przysługiwało pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 Ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami.

Przetarg na w/w nieruchomości odbędzie się w dniu 18 sierpnia 2026r. o godz. 10.30 w siedzibie Urzędu Miasta Żagań, Plac Słowiański 17, pokój nr 13 (sala konferencyjna).
Wadium w podanej powyżej wysokości należy wnosić na konto Erste Bank Polska S.A. 39 10902558-0000000640000101 do dnia 12 sierpnia 2026 r. do godz. 15.30.

Wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostały uczestnikom postępowania wadium zwraca się nie później niż przed upływem trzech dni od dnia przetargu. Należność ustalona w przetargu winna być wniesiona najpóźniej przed zawarciem umowy notarialnej. Zawarcie umowy notarialnej nastąpi w terminie do trzech miesięcy od dnia rozstrzygnięcia przetargu. W razie uchybienia się ustalonego w przetargu nabywcy od zawarcia umowy notarialnej wadium nie będzie podlegać zwrotowi, a przetarg uważać się będzie za niebyły.

Osoby przystępujące do przetargu będące w związku małżeńskim zobowiązane są do przedłożenia na piśmie zgody małżonka na zakup nieruchomości lub złożenia oświadczenia o nabywaniu nieruchomości z odrębnego majątku lub przedłożenia dokumentu potwierdzającego zniesienie wspólnoty majątkowej małżonków. Ponadto osoby uczestniczące w przetargu winny dysponować dowodem osobistym (swoim i małżonka), aktualny wypis z KRS lub zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej lub z innego właściwego rejestru, nr NIP (dotyczy osób prawnych), które będą niezbędne do wypełnienia oświadczeń.

Bliższe informacje: Urząd Miasta Żagań - Wydział Gospodarowania Mieniem Ochrony Środowiska i Zagospodarowania Przestrzennego, pokój nr 1 (parter), tel. (068) 477 10 35, pokój nr 2 (parter) tel. (068) 477 10 43 lub na stronie internetowej www.bip.zagan.pl.

Kontakt:
Urząd Miasta Żagań
tel: (068) 477 1035
[replace_with_zgloszenie]

Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM (asaricrm.com)

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.