Wróć do listy

Gliwice, śląskie

29 900 zł
1 058 zł/m2
Lokal Użytkowy 28,25 m2 Przetarg Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 29 900 zł
Miasto Gliwice
Powierzchnia 28,25 m2
Województwo śląskie
Ulica Mielęckiego
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 3 000 zł
Numer oferty 527860X1236248123
Termin wpłaty wadium 11-08-2026 Co to znaczy?

Opis

Prezydent Miasta Gliwice
ogłasza
17 sierpnia 2026 r. w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy pl. Inwalidów Wojennych 3 (II piętro, pokój nr 4) odbędą się przetargi na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości:



godz. 11.30 rozpocznie się I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż garażu nr 11 zlokalizowanego w rejonie ulic MIELĘCKIEGO i PLEBISCYTOWEJ

FORMA ZBYCIA: sprzedaż lokalu wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części działki do 4 czerwca 2107 r.
POWIERZCHNIA GARAŻU: 28,25 m²
POWIERZCHNIA POMIESZCZENIA PRZYNALEŻNEGO – brak
SKŁAD LOKALU: 1 pomieszczenie
KONDYGNACJA: parter
STAN TECHNICZNY LOKALU: lokal do generalnego remontu
UDZIAŁ W NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ ORAZ CZĘŚCIACH WSPÓLNYCH NIERUCHOMOŚCI: 41/1000
NIERUCHOMOŚĆ GRUNTOWA: działki nr 291, 292/2, 310/1, 334/1, 335/1 o łącznej powierzchni 2923 m², obręb Kłodnica
OBCIĄŻENIA: nieograniczona w czasie służebność przejścia i przejazdu po działkach nr 291 oraz 292/2 obręb Kłodnica, na rzecz każdoczesnych właścicieli i użytkowników wieczystych działek oznaczonych nr 289 oraz 290, obręb Kłodnica, w zamian za utrzymanie obciążanych działek w należytym stanie i porządku.
WYSOKOŚĆ OPŁATY ROCZNEJ ZA UŻYTKOWANIE WIECZYSTE GRUNTU, USTALONEJ W OPARCIU O WARTOŚĆ UDZIAŁU wyliczoną proporcjonalnie do I opłaty z tytułu wieczystego użytkowania gruntu, będącej składową ceny ustalonej w drodze licytacji: 1% w przypadku niewykorzystywania nieruchomości na działalność gospodarczą; 3% w przypadku wykorzystywania nieruchomości na działalność gospodarczą.
WARUNKI ZMIANY WYSOKOŚCI OPŁAT: art. 71-78 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 399)
Termin udostępnienia garażu został wyznaczony na 4 sierpnia 2026 r.
W celu ustalenia dokładnej godziny oględzin – prosimy kontaktować się do 31 lipca 2026 r. z ROM 1, ul. Kłodnicka 5, telefon: 32/339-29-97.
W NIERUCHOMOŚCI FUNKCJONUJE WSPÓLNOTA
Przed przystąpieniem do przetargu uczestnik zobowiązany jest zapoznać się z przedmiotem przetargu oraz stanem faktycznym garażu. Nabywca przejmuje lokal w stanie istniejącym.
CENA WYWOŁAWCZA NIERUCHOMOŚCI: 29 900,00 zł,
w tym cena I opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu netto + 23% VAT: 18 414,50 zł + 4235,34 zł,
cena I opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu brutto: 22 649,84 zł
Wadium: 3000,00 zł
Minimalne postąpienie: 300,00 zł


Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:
wniesienie do 11 sierpnia 2026 r. wadium na konto ZGM, MILLENNIUM BANK, 70 1160 2202 0000 0005 0719 0331 (decyduje data wpływu wadium na konto Zakładu). Tytuł wpłaty: ,,Przetarg – adres licytowanego lokalu, imię, nazwisko oraz PESEL osoby lub nazwa oraz NIP firmy, na rzecz której nieruchomość będzie nabywana” (sposób określenia oferenta w tytule przelewu wadium jest wiążący),
okazanie na przetargu dowodu osobistego/paszportu przez uczestnika/uczestników przetargu,

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.