Opis
Syndyk Masy Upadłości w postępowaniu upadłościowym w sprawie oznaczonej sygn. akt RZ1Z/GUp-s/410/2022 zaprasza do składania ofert na zakup udział 35/80 w prawie własności nieruchomości gruntowej częściowo zabudowanej, składającej się z działek ewidencyjnych: nr 417, 419 i 1302/6 o łącznej powierzchni 1,4151 ha, położonej w miejscowości Bratkowice. Warunki przetarguOrganizatorem przetargu jest Syndyk Masy Upadłości w postępowaniu upadłościowym w sprawie oznaczonej sygn. akt RZ1Z/GUp-s/410/2022;Przedmiotem przetargu jest udział 35/80 w prawie własności nieruchomości gruntowej częściowo zabudowanej, składającej się z działek ewidencyjnych: nr 417, 419 i 1302/6 o łącznej powierzchni 1,4151 ha, położonej w miejscowości Bratkowice, dla której Sąd Rejonowy w Rzeszowie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X;Ceną wywoławczą przedmiotu przetargu jest kwota 288 022,87 zł (słownie: dwieście osiemdziesiąt osiem tysięcy dwadzieścia dwa złote osiemdziesiąt siedem groszy) netto;W przetargu może wziąć udział nieograniczony krąg podmiotów;Zgłaszający udział w przetargu mają możliwość dokonania wizji lokalnej przedmiotu przetargu po uprzednim uzgodnieniu z Syndykiem.Szczegółowe informacje na temat przedmiotu przetargu zawiera operat szacunkowy sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego, dostępny do wglądu w Kancelarii Syndyka pod adresem: Al. Jana Pawła II 25/217, 37-450 Stalowa Wola, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wglądu.Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej netto przedmiotu przetargu, tj. kwoty 28 802,20 zł (słownie: dwadzieścia osiem tysięcy osiemset dwa złote dwadzieścia groszy), którą należy wnieść w terminie do 31 lipca 2026 r, na rachunek bankowy właściwy do obsługi postępowania upadłościowego:72114020040000350285070764Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Kolasaprzy czym za wadium wniesione w terminie uznane będą wyłącznie wpłaty, które zostaną zarachowane na wyżej wymienionym rachunku bankowym właściwym do obsługi postępowania upadłościowego najpóźniej w ostatnim dniu wyżej wskazanego terminu. Na dowodzie wpłaty należy zaznaczyć "Wadium – przetarg RZ1Z/GUp-s/410/2022" oraz podać imię i nazwisko albo nazwę przystępującego do przetargu. Wpłaty nieodpowiadające powyższym wymaganiom nie będą uznane za skutecznie wniesione wadium, co będzie oznaczało brak możliwości wzięcia udziału w przetargu;złożenie pisemnej oferty w zapieczętowanej kopercie z napisem "Przetarg – RZ1Z/GUp-s/410/2022 – nie otwierać", w Kancelarii Syndyka pod adresem: Al. Jana Pawła II 25/217, 37-450 Stalowa Wola w terminie do 31 lipca 2026 r. do godziny 15.00 (faktyczny wpływ do Kancelarii Syndyka).Każda oferta musi zawierać:Dokładne oznaczenie oferenta, tj.: w przypadku osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL,w przypadku przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną: imię i nazwisko, firma pod jaką prowadzona jest działalność gospodarcza oraz adres miejsca wykonywania tej działalności gospodarczej, a także NIP tej osoby,w przypadku przedsiębiorcy innego niż osoba fizyczna: określenie formy prawnej oferenta, wskazanie firmy, siedziby i adresu oferenta, numeru w KRS oraz NIP,Pisemne oświadczenia oferenta, że:w stosunku do oferenta nie zachodzą przyczyny, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe, wyłączające możliwość nabycia przez oferenta rzeczy lub praw w postępowaniu upadłościowym prowadzonym w stosunku do Upadłego,oferent zapoznał się ze stanami: prawnym i technicznym Przedmiotu przetargu i akceptuje je bez zastrzeżeń;w przypadku wyboru oferty oferenta, oferent zobowiązuje się do uiszczenia zaoferowanej ceny, a także do pokrycia wszelkich podatków, opłat i kosztów związanych ze sprzedażą Przedmiotu przetargu,składający ofertę zapoznał się z warunkami sprzedaży i akceptuje je bez zastrzeżeń;oferent wyraża zgodę na wyłączenie rękojmi za wady fizyczne i prawne Przedmiotu przetargu;oferent wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie danych ujawnionych w ofercie w celu możliwości sporządzenia i zawarcia umowy sprzedaży Przedmiotu przetargu;oferent, przed złożeniem oferty, został pouczony przez Syndyka o przepisach ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego oraz przepisach ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe, a także, że zrozumiał ich treść oraz nie wnosi w tym zakresie jakichkolwiek uwag ani zastrzeżeń,złożona oferta jest bezwarunkowa i nieodwołalna;Wskazanie oferowanej ceny sprzedaży Przedmiotu przetargu, przy czym oferowana cena sprzedaży musi być wyrażona zarówno cyfrowo, jak również słownie oraz nie może być niższa niż cena minimalna Przedmiotu przetargu, tj. nie może być niższa niż 288 022,87 zł (słownie: dwieście osiemdziesiąt osiem tysięcy dwadzieścia dwa złote osiemdziesiąt siedem groszy) netto. W przypadku rozbieżności między wartością wyrażoną cyfrowo a wartością wyrażoną słownie, decyduje cena wyrażona słownie.Czytelny podpis oferenta będącego osobą fizyczną lub czytelne podpisy osób upoważnionych do reprezentacji oferenta niebędącego osobą fizyczną.Syndyk zastrzega sobie prawo zmiany warunków przetargu oraz odwołania przetargu na każdym etapie jego przeprowadzenia bez podania przyczyn.Szczegółowe warunki wybór oferty oraz zawarcia umowy sprzedaży dostępne są w kancelarii Syndyka pod adresem: 37-450 Stalowa Wola, Al. Jana Pawła II 25/217.Ponadto Syndyk informuje, że pozostali współwłaściciele nieruchomości wyrażają gotowość zbycia przysługujących im udziałów. Ewentualna sprzedaż tych udziałów nastąpi jednak wyłącznie na warunkach i za cenę ustalonych bezpośrednio z pozostałymi współwłaścicielami. Syndyk nie będzie stroną tych transakcji, nie pośredniczy w ich zawieraniu oraz nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich przebieg ani skutki prawne i finansowe.