Wróć do listy

Gliwice, śląskie

180 557 zł
7 418 zł/m2
Mieszkanie 24,34 m2 Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-8%
Zakończona
-8%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 180 557 zł
Miasto Gliwice
Powierzchnia 24,34 m2
Województwo śląskie
Ulica Chodkiewicza 12
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 18 056 zł
Numer oferty 527301X1234938945
Termin wpłaty wadium 17-08-2026 Co to znaczy?

Opis

PREZYDENT MIASTA GLIWICE,
WYKONUJĄCY ZADANIA Z ZAKRESU ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ
JAKO ORGAN WŁAŚCIWY DO GOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCIAMI SKARBU PAŃSTWA,
działając na podstawie art. 37 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 399),
ogłasza,

że 24 sierpnia 2026 r. o godz. 14.00, w sali nr 105, w siedzibie Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Jasnej 31A, zostanie przeprowadzony II ustny przetarg nieograniczony na zbycie prawa własności lokalu mieszkalnego nr 11, stanowiącego własność Skarbu Państwa, o powierzchni użytkowej 24,34 m2, wraz z przynależną piwnicą o powierzchni 2,13 m2, usytuowanego w budynku przy ul. Chodkiewicza 12, wraz z udziałem wynoszącym 137/10 000 w częściach wspólnych budynku i w prawie własności gruntu, obejmującego działki geodezyjne nr: 662, 666, 667, 668, obręb Zatorze, o łącznej powierzchni 2206 m2.

Lokal został przeznaczony do zbycia w drodze ustnego przetargu nieograniczonego na podstawie Zarządzenia Wojewody Śląskiego nr 61/26 z dnia 4 marca 2026 r. i Zarządzenia Prezydenta Miasta Gliwice wykonującego zadania z zakresu administracji rządowej nr PM-3133/2026 z dnia 27 marca 2026 r. oraz wykazu nr 15/SP/2024 stanowiącego załącznik do zarządzenia PM-3133/2026.

Cena wywoławcza brutto za prawo własności nieruchomości: 180 557 zł
Wadium: 18 056 zł
Minimalne postąpienie: 1810 zł
Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 775) niniejsza transakcja zbycia podlega zwolnieniu z podatku VAT.



Przetarg rozpocznie się 24 sierpnia 2026 r. o godz. 14.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Jasnej 31A, sala nr 105.

Wadium
Wadium w wysokości 18 056 zł należy wnieść w formie pieniężnej do 17 sierpnia 2026 r. na konto bankowe Urzędu Miejskiego w Gliwicach – Bank Millennium S.A. nr 79 1160 2202 0000 0005 0904 4033, z tytułem wpłaty: „II ustny przetarg nieograniczony, ul. Chodkiewicza 12/11, imię i nazwisko, PESEL lub nazwa, NIP firmy, na rzecz której nieruchomość będzie nabywana”.
O możliwości uczestnictwa w przetargu decyduje data uznania ww. rachunku Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.