Wróć do listy

Chorzów, śląskie

210 000 zł
4 724 zł/m2
Mieszkanie 44,45 m2 2 pokoje 1 piętro Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-32%
Zakończona
-32%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 210 000 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 44,45 m2
Województwo śląskie
Ulica Długa 5D
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 21 000 zł
Numer oferty 527124X1234524411
Termin wpłaty wadium 16-07-2026 Co to znaczy?

Opis

Prezydent Miasta Chorzów ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na zbycie: lokalu mieszkalnego nr 3 usytuowanego w budynku położonym w Chorzowie przy ul. Długiej 5,5a,5b,5c,5d, z wejściem z klatki schodowej nr 5d wraz z pomieszczeniem przynależnym oraz udziałem w częściach wspólnych budynku i gruncie oznaczonym numerem geodezyjnym jako działki: 4258/265 o powierzchni 938 m2, 4525/264 o powierzchni 45 m2, k.m. 1, obręb 0002, dla których w Sądzie Rejonowym w Chorzowie prowadzona jest księga wieczysta XXXX/XXXXXXXX/X.

Powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nr 3 położonego na pierwszym piętrze, składającego się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z wc, przedpokoju, wynosi : 44,45 m2 + piwnica 5,50 m2, razem 49,95 m2, wielkość udziału w częściach wspólnych budynku i gruncie 327/10000 części. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie elektryczne.

Wskaźniki charakterystyki energetycznej dla omawianej części budynku:

Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową EU = 83,09 kWh/(m2*rok).
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową EK = 123,49 kWh/(m2*rok).
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP = 101,96 kWh/(m2*rok).
Jednostkowa wielkość emisji CO2 ECO2 = 0,0416 t CO2/(m2*rok).
Udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową UOZE =0,00%.
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta MW/G - tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Cena wywoławcza nieruchomości lokalowej (łącznie z udziałem w częściach wspólnych budynku i gruncie) wynosi: 210 000,00 zł

Wysokość wadium wynosi: 21 000,00 zł (w pieniądzu)

W dziale III księgi wieczystej widnieje inny wpis – zarząd wspólną nieruchomością wykonywać będzie zakład Komunalny Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chorzowie przy ul. Bałtyckiej nr 8, dział IV księgi wieczystej wolny jest od wpisów.

Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm).

Przetarg odbędzie się w dniu 28.07.2026 r. o godzinie 9:00 w małej sali posiedzeń p. 234 – II piętro w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, przy ul. Rynek 1.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu (w przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne) jest:

1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 21 000,00 zł najpóźniej do dnia 23.07.2026 r. przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika/uczestników przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom zwraca się wadium na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.