Wróć do listy

Chorzów, śląskie

150 000 zł
4 590 zł/m2
Mieszkanie 32,68 m2 Kawalerka Parter Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-34%
Zakończona
-34%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 150 000 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 32,68 m2
Województwo śląskie
Ulica Tetmajera 8
Liczba pokoi 1
Piętro parter
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 15 000 zł
Numer oferty 527120X1234515043
Termin wpłaty wadium 23-07-2026 Co to znaczy?

Opis

Prezydent Miasta Chorzów ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na zbycie: lokalu mieszkalnego nr 3 usytuowanego w budynku położonym w Chorzowie przy ul. Tetmajera 2,4,6,8, z wejściem z klatki schodowej nr 8 wraz z pomieszczeniem przynależnym oraz udziałem w częściach wspólnych budynku i gruncie oznaczonym numerem geodezyjnym jako działka 573/4 o powierzchni 2455 m2, k.m. 3, obręb 0002, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X.

Powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nr 3 położonego na parterze, składającego się z jednego pokoju, kuchni, łazienki z wc, przedpokoju wynosi : 32,68 m2 + piwnica 18,14 m2, razem 50,82 m2, wielkość udziału w częściach wspólnych budynku i gruncie 198/10000 części. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, ogrzewanie piecowe – piece węglowe + grzejnik elektryczny w kuchni.

Wskaźniki charakterystyki energetycznej dla omawianej części budynku:

Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię użytkową EU = 98,29 kWh/(m2*rok).
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na energię końcową EK = 131,95 kWh/(m2*rok).
Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP = 109,88 kWh/(m2*rok).
Jednostkowa wielkość emisji CO2 ECO2 = 0,0446 t CO2/(m2*rok).
Udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową UOZE =0,00%.
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta MW/G - tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Cena wywoławcza nieruchomości lokalowej (łącznie z udziałem w częściach wspólnych budynku i gruncie) wynosi: 150 000,00 zł

Wysokość wadium wynosi: 15 000,00 zł (w pieniądzu)

W dziale III księgi wieczyste widnieje inny wpis – zarząd wspólną nieruchomością wykonywać będzie Zakład Komunalny Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chorzowie przy ul. Bałtyckiej 8, dział IV księgi wieczystej wolny jest od wpisów.

Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2025 r. poz. 775 z późn. zm).

Przetarg odbędzie się w dniu 28.07.2026 r. o godzinie 10:00 w małej sali posiedzeń p. 234 – II piętro w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, przy ul. Rynek 1.

Warunkiem uczestnictwa w przetargu (w przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne) jest:

1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 15 000,00 zł zł najpóźniej do dnia 23.07.2026 r. przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wniesione przez uczestnika/uczestników przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom zwraca się wadium na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.